Dovolená Flachau

Rakousko Flachau, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Flachau je obec v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Leží v Radstadtských Taurách v nadmořské výšce 920 m. Ve Flachau se nachází lyžařský areál, který je součástí Ski Amadé, jednoho z největších lyžařských středisek v Rakousku. Konají se tu závody Světového poháru v alpském lyžování.

Nejznámější osobností pocházející z Flachau je lyžař Hermann Maier, několikanásobný mistr světa a olympijský vítěz.

Dovolená Flachau | © VanderWolfImages | Dreamstime.com

Lyžování ve Flachau

Aktuální sněhovou předpověď pro Flachau si zjistíte na webu Bergfex.at.

Na své si přijdou i běžkaři. V okolí Flachau na ně čeká 260 km výborně upravených tras. Začátečníci mohou zvolit nenáročnou Reitdorfskou stezku, pro ty, kteří si ale chtějí dát pořádně do těla, je připravena 63 km dlouhá Tauernská stezka. Lze ji projet jako okružní trasu, ale i na etapy. Spojuje šest míst v regionu a každé z nich nabízí vstupní bod.

Sjezdovky

Ski areál Flachau – Snow Space Salzburg se nachází v nadmořské výšce 950-2 000 m a nabízí celkem 210 km sjezdovek, z nichž polovinu (103 km) tvoří červené sjezdovky pro středně pokročilé lyžaře, modrých tras pro začátečníky je 79 km a 8 km tvoří černé sjezdovky pro pokročilé sjezdaře. K dispozici je také 20 km freeride tras.

Vyzkoušet si tu můžete trať Hermanna Maiera. Na této 637 metrů dlouhé trase se lyžaři cítí jako samotný „Herminátor“. Máte možnost si také zasoutěžit na čas se svou rodinou nebo přáteli na 800 metrů dlouhé závodní dráze obřího slalomu.

Informace o všech možnostech lyžování nabízí mapa sjezdovek ve Snow Space Salzburg.

Lanovky

V areálu jsou 2 kabinové kyvadlové lanovky, 13 kabinkových, 29 sedačkových lanovek a 26 vleků.

O aktuálním stavu a provozu lanovek a vleků informují stránky areálu.

Skipas

Aktuální informace o skipasech naleznete na webových stránkách areálu Snow Space Salzburg. Všechny vstupenky lze zakoupit také online, bez čekání ve frontě.

Pořídíte-li si skipas na dva a více dní, můžete využít všech 760 km sjezdovek a 270 lanovek a vleků v oblasti Ski Amadé. Více o Ski Amadé zjistíte na webových stránkách oblasti.

Počasí ve Flachau

Sezona ve Flachau trvá obvykle od konce listopadu do poloviny dubna. Nejvíce sněhu zpravidla padá v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je začátek prosince a konec března, kdy bývá ve Flachau dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem 5 °C, v noci klesají průměrně k -5 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od konce června do srpna, kdy během dne překračují hranici 25 °C. V noci teploty klesají pod 15 °C.

Zájezdy do Flachau

Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji zájezdy do tří a čtyřhvězdičkových hotelů či apartmánů. Zvolit lze nejčastěji pobyt na týden (8 dní), lze ale najít i zájezdy na 4-10 dní. Obvykle jde o pobyt bez stravy nebo se snídaní.

Doprava je téměř vždy vlastní. Cesta z Prahy (460 km) vám zabere necelých pět hodin, cesta z Brna je trochu delší (500 km), ale časově vyjde velmi podobně.

Ubytování ve Flachau

Ve Flachau se lze ubytovat zhruba ve dvou stovkách ubytovacích zařízení různé úrovně. V sezoně bývá ovšem opravdu vysoká obsazenost, a tak je dobré si ubytování rezervovat s dostatečným předstihem.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Ferienhaus Eva, který získal známku 9,3/10 ze 120 hodnocení. Penzion se nachází 450 m od nejbližšího vleku a má vysoce hodnocenou polohu, personál i snídani, přestože patří k těm cenově příznivějším.

Praktické informace

Webkamery

Situaci v oblasti monitorují čtyři webkamery.

Turistika

Ve Flachau je možné provozovat i turistiku a cykloturistiku.

Výlety tříděné podle úrovně obtížnosti můžete nalézt na této stránce.

Vyzkoušet můžete třeba Weg der guten Wünsche (Stezku dobrých přání). Na této okružní devítikilometrové túře z centra Flachau a zpět potkáte 45 tabulí, které upozorňují na často malé, ale velmi důležité věci, které jsou v uspěchaném tempu každodenního života často opomíjeny. Tento výlet je ideální k pokochání se přírodními krásami, k relaxaci, nalezení klidu a načerpání nových sil. Zastavit na občerstvení se můžete v horském hostinci Sattelbauer. Na trase je převýšení 500 m a zvládnete ji za tři hodiny.

Zůstáváte-li na dvě a více nocí, můžete získat přímo od svého hostitele zdarma Flachau Sommer Card. Získáte tak přístup k mnoha volnočasovým službám v regionu.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.