Dovolená Dubaj

Charakter oblasti: moře

Dubaj je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech a zároveň nejlidnatější město v zemi. Nachází se na pobřeží Perského zálivu.

Díky dobré dostupnosti se Dubaj stala oblíbenou destinací, kam se můžete jet ohřát, když v Česku nad babím létem zvítězí podzim nebo se ještě naopak plně neprosadilo jarní sluníčko. Turisté Dubaj vyhledávají také kvůli nevšedním zážitkům, které pobyt v tomto městě nabízí.

Dovolená Dubaj | © Pixabay.com

Dovolená v Dubaji

Dubaj je městem superlativů a kuriozit. Najdete tu nejvyšší budovu světa, nejluxusnější hotel, největší nákupní středisko nebo metro, které jezdí bez strojvůdců. Do světa arabského obchodování vás vtáhne Zlatý trh s látkami, vodními dýmkami a dalšími suvenýry, okouzlí vás majestátní zpívající fontána se svou fascinující světelnou show. A až vás přestane bavit koupání v teploučkém moři, můžete si jít uprostřed rozpáleného města zabruslit či zalyžovat. No vážně!

Pláže v Dubaji

Oblíbenou veřejnou pláží na území Dubaje je Marina Beach. Vstup na tuto písečnou pláž je bezplatný, k jejím přednostem patří i dokonalá čistota a umístění blízko čtvrti Jumeirah. K dispozici jsou sprchy, toalety, převlékárny i bezplatné připojení k wi-fi. Za poplatek si můžete pronajmout lehátka, v bezprostřední blízkosti jsou potom kavárny a restaurace, v nichž se můžete občerstvit. Vstup do moře je velmi pozvolný, místo je tak ideální i pro rodiny s dětmi.

Zajímavá místa a výlety v Dubaji

V Dubaji se nachází nejvyšší budova světa. Výstavba Burdž Chalífa probíhala v letech 2004 až 2010 a po celou dobu byla kvůli konkurenci přísně tajena plánovaná výška budovy. Nakonec bylo dosaženo 828 metrů. Výtahy v budově vedou až do 189. patra a perličkou je, že částečně pocházejí i z Čech. Běžně se však využívá jen 163 pater. Sídlí zde jedinečný hotel Armani, najdete tu i luxusní byty a kanceláře, v 78. patře je položen plavecký bazén. Vyhlídková plošina s názvem At the Top se nachází ve 124. patře. Netrpíte-li závratí, je její návštěva opravdový zážitek.

Další impozantní stavbou je Burdž al-Arab, v níž sídlí nejluxusnější hotel světa, neoficiálně se mu přisuzuje sedm hvězdiček. Budova má tvar plachetnice a nachází se na umělém ostrově, který s pevninou spojuje soukromý most. Hotel disponuje vlastním heliportem a výškovou restaurací s výhledem na Perský záliv.

Za nákupy a zábavou můžete vyrazit do Dubai Mall, největšího obchodního centra s více než 1 200 obchody, ale i s obřím akváriem a podvodní zoo, umělým vodopádem, fontánami či kluzištěm. Přímo z obchodního centra se lze dostat i na vyhlídkovou plošinu Burdž Chalífa.

V obchodním a zábavním centru Mall of the Emirates zase můžete navštívit kryté lyžařské středisko s celoročním provozem Ski Dubai. Krytý areál vytváří dojem 85 metrů vysoké hory s 5 svahy s různou obtížností, k přepravě na vrchol sjezdovky slouží čtyřsedačková lanovka. Je tu také sáňkařská dráha, ledová jeskyně, sněhové bludiště a další atrakce. K občerstvení slouží restaurace vystavěná uprostřed svahu. Oblečení a lyžařské vybavení vám zde zapůjčí v ceně vstupného.

Počasí v Dubaji

Dubaj se nachází takřka na obratníku Raka, a tak zde panuje po celý rok teplé počasí. Střídají se tu dvě roční období – léto a zima. Léto v Dubaji začíná zkraje dubna a končí během října. Jsou pro něj charakteristické vysoké teploty, teplý vítr, který způsobuje prachové bouře, a vysoká vlhkost. Srážky jsou v létě vzácné. Zima potom přichází koncem října a trvá do začátku dubna. V zimě je počasí v Dubaji nejpříjemnější. V tomto ročním období je ovšem ve městě nejvíce srážek, ojedinělé nejsou ani silné bouřky, které doprovází vítr a nízké teploty.

Kdy jet do Dubaje

Nejlepším obdobím pro návštěvu Dubaje je březen až květen, případně říjen až prosinec. Tehdy zde naměříte denní teploty okolo snesitelných 30 °C a noční okolo 20 °C. Během letních měsíců tu totiž teploty přes den běžně stoupají nad 45 °C a ani v noci neklesnou pod 30 °C. V Dubaji je navíc poměrně výrazný vliv městského tepelného ostrova, a tak se teploty v centru drží mnohem výše než na předměstích.

Teplota moře v Dubaji

Že vám bude při koupání zima, toho se v Dubaji doopravdy bát nemusíte. Od března do května se teplota vody v Perském zálivu u břehů Dubaje pohybuje okolo 24 až 28 °C. Od října do prosince klesá od 31 k 26 °C. Teplota vody tu v podstatě nikdy nespadne pod 22 °C, nejvyšších hodnot dosahuje během srpna, to má více než 33 °C.

Na vývoj teploty moře v Dubaji se můžete podívat na webu SeaTemperature.org.

Zájezdy do Dubaje

Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy nejčastěji do čtyřhvězdičkových či pětihvězdičkových hotelů, v ceně je obvykle alespoň snídaně. Vybírat lze z levnějších možností i z pobytů pro náročné, mezi nabídkou luxusních hotelů figuruje i ubytování v Burdž al-Arab. Běžná délka pobytů organizovaných v Dubaji je 7 dní, respektive 5 nocí. Počítejte s tím, že Dubaj po turistech žádá cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu.

Doprava je letecká, využít můžete přímý let z Prahy, který trvá necelých 7 hodin. Některé lety nabízené cestovními kancelářemi jsou s přestupem v Istanbulu, potom je cesta delší. Hodinky si tu musíte oproti ČR nastavit na +2 hodiny v době letního času a +3 hodiny v době zimního času.

Ubytování v Dubaji

Pokud se na dovolenou chystáte po vlastní ose, výhodné ubytování v Dubaji představují hlavně aparthotely nebo hotely v širším centru města. Nenároční cestovatelé mohou využít i hostely. Letenky si můžete jednoduše vyhledat prostřednictvím Pelikán.cz, nejvýhodnější je vždy zakoupit letenky přímo na webu letecké společnosti.

Apartmány v Dubaji

Opravdu pěkné apartmány s vynikající dostupností na metro nabízejí Star Metro Deira Hotel Apartments, oceněné na Bookingu celkovou známkou 8,1/10 ze 4 538 hodnocení. Na výběr je ubytování studiového typu nebo větší apartmány. Pokoje jsou klimatizované a mají vždy prostornou obývací a ložní část a kuchyňský kout s pračkou. Po celý den je k dispozici vrátný. Hosté mohou využívat venkovní bazén s výhledem, hotelovou restauraci, v níž se podávají snídaně, pokojovou službu a bezplatné parkoviště či letištní transfer.

Hotely v Dubaji

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit tříhvězdičkový Rove City Centre ve čtvrti Deira, který si vysloužil celkovou známku 9,2/10 z 5 997 hodnocení. Hotel nabízí klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a výhledem na město. Mezinárodní letiště je vzdáleno jen 7 minut jízdy autem, k nejbližší stanici metra je to jen 250 metrů. Hotel má celoroční venkovní bazén a fitness centrum, k dispozici je nepřetržitě otevřená recepce i samoobslužná prádelna. Hosté mohou využít hotelovou restauraci, v níž se podávají také snídaně, které lze volitelně přiobjednat. Hotel je schopný zabezpečit letištní transfer, k některým pobytům je poskytován i zdarma.

Praktické informace

Levné zájezdy do oblasti Dubaj


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.