Dovolená Djerba

Tunisko Djerba, Tunisko
Charakter oblasti: moře

Tuniský ostrov Djerba najdete ve Středozemním moři jen kousek od pevniny, s níž je kromě trajektové dopravy spojen i nasypanou hrází, která stojí na starých základech vybudovaných Římany a Féničany. Mezinárodní letiště se nachází v severozápadní části ostrova.

Djerba je největším ostrovem severní Afriky. Hlavním městem je Houmt Souk. Turisté Djerbu vyhledávají díky jejímu podnebí, které umožňuje dlouhou plážovou sezónu, a taky kvůli snadné dostupnosti.

Dovolená Djerba | © Narda Gongora | Dreamstime.com

Dovolená na Djerbě

Hotelové komplexy se na Djerbě táhnou téměř kolem celého severního pobřeží a tvoří tak souvislý bezpečný pás pro turisty. Čekají tu na vás bílé písečné pláže, tyrkysové moře, prosluněné dny a nekonečná pohoda.

Pláže na Djerbě

Nejznámější pláží ostrova je Sidi Mahrez, která se rozkládá prakticky po celém severovýchodním pobřeží. Jemný bílý písek spolu s pozvolným vstupem do moře tvoří ideální kombinaci pro rodiny s dětmi. Nechybí tu stánky s občerstvením či půjčovny vodních sportů, lze si také pronajmout lehátka a slunečníky nebo si třeba zaplatit jízdu na velbloudovi.

V jihovýchodní části ostrova se nachází krásná písečná pláž Seguia. Díky tomu, že se nachází v laguně, si tu můžete užít klidnou a teplou vodu bez vln. Pobřeží je sice i tady tvořeno jemným pískem, nicméně v moři se na dně mohou objevit kameny, proto doporučujeme preventivně nazout boty do vody.

Líbit se vám bude i na pláži Yeti, kterou najdete na východě ostrova v oblasti lagun. Leží nedaleko Djerba Explore Parku a můžete se tu kochat výhledem na maják Taguermess, který je jedním ze symbolů ostrova.

Zajímavá místa a výlety na Djerbě

Na východním výběžku ostrova poblíž majáku na mysu Taguermess se rozkládá Djerba Explore Park, který je složen ze tří částí – muzea, skanzenu a výzkumné stanice na pozorování krokodýlů. Především krokodýlí farma je turisticky velmi přitažlivá. Je možné tu pozorovat dospělé jedince vzbuzující respekt i roztomilá mláďata, kromě nich jsou však k vidění i želvy, ještěrky či hadi.

První osadníci na Djerbě byli patrně Židé. Na základech jedné z nejstarších synagog světa byla ve městě Er Riadh v roce 1920 postavena synagoga El Ghriba. Dodnes patří k důležitým židovským poutním místům, je zde uchováván také velmi starý exemplář Starého zákona. Synagoga je veřejnosti přístupná, podmínkou je pokrývka hlavy.

Fanouškové Star Wars se jistě vydají i do města Ajim, kde najdou několik lokací, v nichž se točily exteriéry dějů na planetě Tatooine. Najdete tu Obi-Wanův důmkantýnu Mos Eisley.

Počasí na Djerbě

Djerba je velmi slunečný ostrov, slunce zde svítí až 320 dní v roce. Má také nejvyváženější klima z celého Tuniska. Nejlepší období pro návštěvu je od května do října.

Kdy jet na Djerbu

Léta jsou na Djerbě horká, od června do října překračují průměrné maximální denní teploty hodnotu 30 °C, v srpnu dosahují dokonce až 36 °C. Noční teploty navíc během těchto pěti měsíců vůbec neklesají pod 20 °C.

Zimy jsou mírné, přes den bývá průměrně 20 °C, teploty obvykle ani v noci neklesnou k nule. V březnu se potom ojediněle vyskytují větry jugo vanoucí ze Sahary a přinášejí s sebou písečné bouře. Teploty pak najednou mohou vyskočit až na 35 °C.

Teplota moře na Djerbě

V letních měsících je moře u břehů Djerby opravdu teplé, v srpnu mívá i přes 28 °C. Jinak má voda více než 20 °C zhruba od poloviny května až do listopadu, v období od června do října naměříte většinou vždy přes 24 °C.

Zájezdy na Djerbu

Cestovní kanceláře obvykle zabezpečují zájezdy do čtyřhvězdičkových hotelů s all inclusive. Součástí hotelových resortů bývá několik bazénů, které jsou často vybavené i tobogány a dalšími atrakcemi pro děti, k dispozici je mnohdy také wellness, zázemí pro rozličné sporty a zapojit se můžete i do animačních programů. Obvyklá délka zájezdu je jeden týden, případně 10 dní.

Doprava je letecká. Přímo se létá z Prahy nebo z Brna, let trvá necelé 3 hodiny. Do místa ubytování vás potom dovezou transferové autobusy.

Ubytování na Djerbě

Pokud budete cestovat sami, příjemné ubytování za výhodnou cenu najdete především v apartmánech a rodinných penzionech. Jste-li náročnější cestovatelé, oceníte ubytování v některém z hotelových komplexů.

Apartmány na Djerbě

Jeden z výborně hodnocených prázdninových domků si můžete pronajmout v Aghiru. Apartmány Menzel Churasco Djerba si na Bookingu vysloužily celkovou známku 9,3/10 ze 146 hodnocení. Jsou klimatizované, mají vlastní kuchyň, koupelnu, terasu a některé i několik ložnic. V ceně pobytu se podává skvělá snídaně. Hosté mají k dispozici bazén, vybavení na vodní sporty, fitness centrum nebo si mohou objednat masáž. Je možné dorazit i s domácím mazlíčkem. Ubytování se nachází asi 850 m od pláže a 30 km od mezinárodního letiště. Parkování je zdarma.

Hotely na Djerbě

Služby all inclusive vám nabídne čtyřhvězdičkový hotel Seabel Rym Beach Djerba ve městě Midoun. Na Bookingu má celkovou známku 8,0/10 ze 185 hodnocení. Pokoje jsou klimatizované, k vybavení patří vlastní koupelna, balkon nebo terasa a také minibar. Hotel má soukromou pláž, několik bazénů, hostům je k dispozici též minigolf, tenisový kurt, wellness a masáže. V komplexu je několik restaurací a kavárna. Mezinárodní letiště je vzdáleno asi 24 km, parkovat u hotelu je možné zdarma.

Praktické informace

Levné zájezdy do oblasti Djerba


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.