Dovolená Civetta

Itálie Civetta, Itálie
Charakter oblasti: lyže

Monte Civetta je hora v Dolomitech. Leží v severní Itálii a vypíná se do nadmořské výšky 3 220 metrů. Mezi touto horou a horou Monte Pelmo se rozkládá oblíbený lyžařský areál, který propojuje města Alleghe, Selva di Cadore a Palafavera.

Ski Civetta se tak nachází na jihovýchodě jedinečného regionu Dolomiti Superski. Díky poloze Civetty mezi areály Tre Valli, Cortina d’Ampezzo a Arraba – Marmolada vzniká také napojení na věhlasnou Sella Rondu a další desítky kilometrů sjezdovek.

Dovolená Civetta | © Mikael Damkier | Dreamstime.com

Lyžování Civetta

Aktuální sněhové zpravodajství poskytuje web Bergfex.it.

Na všechny vyznavače freestyle čeká perfektně udržovaný Alleghe Central Park v Piani di Pezze. O skvělé podmínky se denně starají sněžná děla. Park je dostupný čtyřsedačkovou lanovkou. Ideálním místem pro začátečníky a děti je pak Easy Park, který se nachází na druhé straně. Dostanete se k němu vlekem.

Pro milovníky běžeckého lyžování je připraveno v okolí Civetty celkem 60 km stezek upravených pro klasický styl i bruslení. Všechny trasy vedou výše než 1 500 metrů nad mořem, což slibuje kvalitní sněhové podmínky po celou sezonu. Pro ty, co rádi lyžují i po soumraku, jsou k dispozici dva osvětlené kilometry.

Sjezdovky

Lyžařský areál Ski Civetta se rozkládá v nadmořské výšce 1 000-2 200 metrů. Lyžaři a snowboardisti se tu mohou prohánět celkem po 72 km sjezdovek. Většinu tvoří červené sjezdy pro středně pokročilé lyžaře, těch je tu dohromady 36 km. Začátečníci mohou trénovat na 28 km modrých tratí a pokročilí si zvednou adrenalin na 8 km černých tras.

Přesnou představu o všech možnostech sjezdování nabízí mapa areálu Civetta.

Lanovky

K vrcholům hor návštěvníky vyváží za plného provozu 3 kabinové lanovky, 10 sedačkových lanovek a 9 vleků.

O stavu sjezdovek a provozu lanovek informují webové stránky areálu Civetta.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Ski Civetta nabízí různé druhy skipasů, denní vícedenní či sezónní. Zakoupit si můžete také skipas pro celou oblast Dolomiti Superski.

Turistika v okolí Civetty

Tato oblast je rájem pro horolezce, kteří mohou zdolávat hory Civetto, Pelmo či Marmolada. Alleghe je známé také mezi milovníky horských kol. Díky lanovkám se rychle dostanete na hřebeny a můžete si užít adrenalinové sjezdy nebo využít trasy vedoucí skrze lesy a panenskou přírodou. Městem také projíždí etapový cyklistický závod Giro d’Italia.

Oblast je rovněž velmi vhodná pro pěší turistiku. Jednou z nejoblíbenějších stezek je túra z Piani di Pezze k jezeru Coldai, odkud si vychutnáte působivý výhled na Alleghe a jeho jezero. Vydat se můžete i po stopách dinosaurů a poučit se o jejich životě v Dolomitech.

K vodním radovánkám láká krásné přírodní jezero Alleghe, které vzniklo sesuvem půdy v roce 1771. Okouzlí vás scenerie, které jezero obklopují. Můžete relaxovat na pláži, vyzkoušet si některé vodní sporty nebo si udělat procházku po stezce kolem jezera.

Počasí Civetta

V oblasti Ski Civetta svítí slunce nejčastěji právě v zimní sezoně, nejvíce srážek spadne v říjnu a v listopadu, avšak největší počet deštivých dní napočítáte od května do června.

Nejlepší období k návštěvě

Během zimní sezony od prosince do poloviny března vystoupá teploměr přes den maximálně na 3-5 °C, v noci bývá průměrně okolo -4 °C, za mrazivých nocí však klesá teplota až k -15 °C.

Během letních prázdnin je tu z celého roku nejtepleji, denní maxima stoupají k 22-27 °C, v noci je obvykle okolo 12-13 °C, výjimkou však nejsou za chladnějších nocí ranní teploty i okolo 4 °C. Při každém výletu je potřeba počítat s tím, že na horách se může počasí rychle změnit.

Zájezdy Civetta

Většina hotelů je malých, útulných, rodinných a vybavených tříhvězdičkovým komfortem. Vítány jsou především rodiny s dětmi. Cestovní kanceláře nabízejí obvykle zájezdy na 4 až 8 dní. V ceně bývá polopenze nebo je pobyt bez stravy.

Doprava je obvykle vlastní. Osobním automobilem se do středisek v okolí Ski Civetta dostanete z Prahy za necelých 8 hodin, nejrychlejší trasa měří 720 km. Cesta z Brna je sice podobně dlouhá, zato o něco pomalejší, ujet ji zabere určitě o něco více než 8 hodin.

Ubytování Civetta

Sami si můžete v okolí lyžařského areálu Ski Civetta zajistit pobyt ve více než stovce hotelů a apartmánů. Abyste využili nejlepší poměr kvality a ceny, doporučujeme si pobyt zařídit s dostatečným předstihem.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit penzion Garni al Barance s celkovou známkou 8,8/10 z 259 hodnocení, který se nachází v městečku Selva di Cadore. Využít můžete dvoulůžkové i rodinné pokoje s balkonem a vlastní koupelnou. Je možné dorazit i s domácím mazlíčkem a parkování je k dispozici zdarma. Ráno se v ceně pobytu podává fantastická snídaně. Vzdálenost od vleků je asi 800 m.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.