Dovolená Alta Badia

Itálie Alta Badia, Itálie
Charakter oblasti: lyže

Alta Badia je lyžařské středisko v Dolomitech v severní Itálii. Leží v horní části údolí Val Badia v Jižním Tyrolsku v okolí obce Corvara. Rozkládá se na horském masivu Sella v nadmořské výšce 1 330-2 778 metrů.

Lyžařské středisko Alta Badia je pravidelným pořadatelem závodů Světového poháru v alpském lyžování. Závody v obřím slalomu probíhají na sjezdovce Gran Risa a patří k nejnáročnějším v programu světového poháru.

Dovolená Alta Badia | © Andrey Omelyanchuk | Dreamstime.com

Lyžování v Alta Badia

Aktuální sněhové zpravodajství získáte na webu Bergfex.it.

Na své si tu přijdou i vyznavači freestyle. Snowpark Alta Badia se nachází na náhorní plošině Piz Sorega a je jedním z nejlepších v Dolomitech. Park se skládá ze tří oblastí a každá je přizpůsobena jiné úrovni dovedností. Najdete tu tak prostor pro začátečníky, středně pokročilé i profíky.

Region nabízí také asi 35 km tratí pro běžecké lyžování, upravené jsou jak pro klasický styl, tak pro bruslení. Střediskem běžeckého lyžování tu je Armentarola, která leží asi 3 km od San Cassiano.

Sjezdovky

Milovníci zimních sportů mají v Alta Badia k dispozici téměř 130 km sjezdovek. Většinu z nich, konkrétně 78 km, tvoří modré trasy, červených sjezdů pro pokročilejší tu je 44 km a adrenalinem se nabijete na 5 km černých sjezdovek.

Přímé napojení vede z Alta Badia také na dalších 500 km sjezdovek oblasti Dolomiti Superski. Ta disponuje celkem 1 200 km sjezdovek a 450 vleky a lanovkami a je jednou z nejznámějších destinací pro lyžařskou dovolenou v Dolomitech. Díky tomuto mimořádnému propojení s Alta Badia máte možnost jezdit po stále nových tratích i v případě několikatýdenní dovolené.

Přehled o všech možnostech sjezdování nabízí mapa areálu Alta Badia.

Lanovky

Nahoru návštěvníky za plného provozu vyváží v Alta Badia celkem 21 kabinových lanovek, 32 sedačkových lanovek, 11 vleků a také jedna zubačka.

O aktuálním provozu informují webové stránky střediska Alta Badia.

Skipas

Aktuální ceny skipasů naleznete zde.

Zakoupit si můžete jak skipasy pouze pro středisko Alta Badia, tak i pro celý region Dolomiti Superski.

Pomoci s výběrem by vám mohla i Kalkulačka cen skipasů, přes kterou si můžete vypočítat, který skipas je pro vás nejlepší, a rovnou si ho i zakoupit online bez čekání ve frontě.

Turistika v Alta Badia

Dolomity jsou od roku 2009 součástí seznamu UNESCO, patří mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější horské oblasti světa. Pokud rádi aktivně sportujete, Alta Badia vám od května do listopadu nabízí kromě pěší turistiky a cyklistiky i mnoho alternativ, jako je horolezectví, jízda na koni, golf, plavání nebo paragliding.

Z geologického hlediska má velký význam přírodní rezervace Puez-Geisler, která obsahuje všechny horninové typy a vrstvy typické pro Dolomity. Z Colfosco, La Villa a Badia vede do parku několik turistických tras, vybrat si můžete od jednoduchých až po náročné. Vydat se po nich je možné od května do října. Čekají vás dechberoucí pohledy na majestátní štíty hor a překrásná nedotčená příroda.

Počasí v Alta Badia

Itálie sice leží v subtropickém středozemním pásu, přesto je její podnebí zejména díky výškovým rozdílům různorodé a oblast Pádské nížiny a Alp je poněkud chladnější. Setkat se zde můžeme s velkými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí. V Alta Badia slunce nejvíce svítí v zimních měsících, nejvíce naopak prší v červnu.

Nejlepší období k návštěvě

V zimě je nejchladněji od prosince do února, to je ve zdejších střediscích během dne okolo nuly a v noci teploty klesají průměrně k -8 °C, za mrazivých nocí až k -18 °C. Lyžařů je tu sice nejvíce od ledna do března, ale dobré podmínky pro zimní sporty jsou tu i mimo hlavní sezonu.

V létě je nejtepleji v červenci a v srpnu, denní maxima v tomto období dosahují obvykle 19 °C, za horkých dní až 24 °C. V noci je kolem 8-9 °C, ale za chladnějších nocí může být nad ránem i pouhý 1 °C. Také je potřeba se připravit na to, že tu v létě poměrně často prší.

Zájezdy do Alta Badia

S cestovní kanceláří můžete vyrazit do Alta Badia na pobyt ve tří- nebo čtyřhvězdičkových hotelích. Zájezdy mají obvykle délku 4, 5 nebo 8 dní a v ceně bývá polopenze.

Doprava je obvykle vlastní. Z Prahy má nejrychlejší trasa délku 675 km a osobním automobilem ji ujedete asi za 7 hodin. Z Brna je to velmi podobné, 740 km lze zvládnout do 8 hodin.

Ubytování v Alta Badia

Pobyt si můžete zabezpečit i sami. V okolí lyžařského střediska Alta Badia máte několik stovek možností, kde se ubytovat, převážně jde o hotely nebo o apartmány. Během sezony může být ubytovací kapacita rychle naplněna, proto doporučujeme objednat si pokoj s dostatečným předstihem.

Výborný poměr ceny a kvality nabízí rodinný hotel Mountain B&B – La Scalira, který má na Bookingu celkovou známku 9,2/10 z 267 hodnocení. Tříhvězdičkový hotýlek se nachází ve městě Corvara in Badia jen asi 500 m od lanovky Abrusé a nabízí různé velikosti pokojů. Většina z nich má i balkon nebo výhled na hory. V ceně se podává fantastická snídaně a parkovat je možné bezplatně přímo u hotelu.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.