Dovolená Achensee

Rakousko Achensee, Rakousko
Charakter oblasti: poznávací

Achensee je největší tyrolské jezero. Nachází se v rakouském přírodním parku Karwendel nedaleko Jenbachu a leží v nadmořské výšce 929 metrů. K jezeru vede z Jenbachu úzkorozchodná železnice Achenseebahn.

Jezero bývá přezdíváno Tyrolské moře nebo díky svému protáhlému tvaru Alpský fjord. Maximální hloubka jezera je 133 m a průhlednost vody dosahuje deseti metrů.

Dovolená Achensee | © Travelpeter | Dreamstime.com

Dovolená u Achensee

Oblast v okolí jezera Achensee je vhodná nejen pro milovníky vodních sportů, na své si přijdou také horolezci a milovníci horské turistiky či paraglidingu a dalších adrenalinových sportů. V zimě je u jezera Achensee v provozu několik menších lyžařských středisek a rozsáhlá síť perfektně upravených běžeckých tratí.

Se zážitkovou kartou Achensee budete mít navíc volný vstup či slevy do několika muzeí, na parní zubačku, na lanovky či na plavbu lodí po jezeře. O kartu požádejte ve svém ubytovacím zařízení.

Koupání v Achensee

Na březích Achensee není příliš mnoho velkých pláží, asi proto, že voda je poměrně ledová, nicméně vykoupat se tu můžete. Více se tu daří plachtění, windsurfingu a dalším podobným vodním sportům. Skvělé podmínky mají také potápěči, voda je krásně čistá a průzračná. Po jezeře rovněž jezdí výletní lodě.

Výlety v okolí Achensee

Asi za 40 minut dojdete z Buchau k vodopádu Dalfazer. V místě je i via ferrata, která je sice poměrně krátká, ale zato středně obtížná. Po jejím zdolání vás odmění úžasný výhled do okolí. Na dvě vyhlídková místa se tu však dostanou i pěší turisté.

Pertisau můžete navštívit vyhlídkovou plošinu nad jezerem nebo muzeum výroby léčivého přírodního břidlicového oleje Tiroler Steinöl, který se těží v okolí jezera.

Překrásné výhledy také zažijete z vrcholků okolních hor. Můžete se vydat na náročnější horský výstup nebo se nechat vyvézt lanovkou a projít se po hřebenech. U horní stanice lanovky střediska Rofan v Maurachu na vás čeká i adrenalinová atrakce. Ve výšce několika desítek metrů nad zemí visí lano, na němž jsou odvážlivci upevněni v poloze letícího ptáka a řítí se rychlostí 80 km/h do údolí.

Lyžování u Achensee

Nad břehy Achensee se zdvihají svahy romantických lyžařských středisek Christlum, Karwendel a Rofan. Lyžuje se v nadmořské výšce 940-1 840 metrů. Z celkových 53 kilometrů sjezdovek tu najdeme 16 km modrých tratí, 30 km červených tratí a 7 km černých sjezdů. Nahoru lyžaře vyveze za plného provozu celkem 22 lanovek a vleků.

Díky sněžným dělům lze lyžovat na velké části tratí, i pokud nenapadne dostatek přírodního sněhu. V porovnání s tyrolskými konkurenty jsou lyžařská střediska okolo Achensee velmi drobná, kompenzuje to ale atraktivní 200kilometrová a velmi rozmanitá síť běžeckých stop oceněná tyrolskou pečetí kvality.

Počasí u Achensee

Hlavní letní sezona probíhá u Achensee během prázdninových měsíců, v zimě od prosince do poloviny března. To jsou dvě období, kdy tu potkáte nejvíce lidí. Moc hezky je tu ale i na jaře nebo začátkem podzimu.

Nejlepší období k návštěvě

Během června až srpna maximální denní teploty dosahují výšky 22-29 °C, v noci bývá okolo 9-11 °C. V květnu či v září vystoupají teploty přes den nejvýše na příjemných 17-26 °C, v noci je průměrně 6-8 °C, nad ránem se ale mohou objevit i mrazíky.

Od prosince do února denní maxima dosahují teploty mezi 3-8 °C, v noci je průměrně -5 °C, za studených nocí ale mohou teploty padat až k -15 °C. Od poloviny března už se pak postupně otepluje.

Aktuální teplotu i dlouhodobý výhled počasí si můžete ověřit na webu Meteoblue.com.

Teplota vody v Achensee

Voda v Achensee je velmi osvěžující a ani v sezoně nevystoupá její teplota příliš vysoko. I za nejteplejších dní atakuje rtuť teploměru hranici pouhých 20 °C.

Aktuální teplotu vody si můžete ověřit na oficiálních stránkách jezera.

Zájezdy k Achensee

Cestovní kanceláře nabízejí obvykle zájezdy do tříhvězdičkových hotelů. Vyrazit můžete zpravidla na 4 až 8 dní. V ceně pobytu bývá snídaně nebo polopenze.

Doprava je téměř vždy vlastní. Nejrychlejší trasa z Prahy má délku 490 km a ujedete ji osobním automobilem asi za 5 hodin. Nejkratší trasa z Brna měří 590 km a urazit ji zabere asi 6 hodin.

Ubytování u Achensee

Pokud si chcete pobyt zabezpečit sami, máte několik desítek možností, kde se u Achensee ubytovat. K dispozici jsou převážně apartmány, penziony a hotely. Nejlepší je zvolit městečka Pertisau nebo Maurach. Obě jsou v blízkosti jezera i lyžařských vleků. Doporučujeme však rezervovat si ubytování s dostatečným předstihem, především v letní a v zimní sezoně bývá většina kapacity rychle obsazena. Na březích jezera je také možnost využít některý z kempů.

Hotely u Achensee

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Seehotel St. Hubertus s celkovou známkou 8,9/10 z 438 hodnocení. Tříhvězdičkový hotel se nachází přímo na břehu jezera Achensee v Pertisau a nabízí jak levné pokoje s výhledem na hory, tak dražší pokoje s balkonem a výhledem na jezero. K dispozici je sauna a vířivka, restaurace, bar i soukromá pláž, přijet je možné i s domácím mazlíčkem a parkování je bezplatné. Některé pokoje jsou bezbariérové. V ceně pobytu se podává fantastická snídaně.

Apartmány u Achensee

Kousek od vleků naleznete v Maurachu Appartements Rofan, které mají na Bookingu celkovou známku 9,0/10 ze 184 hodnocení. Apartmány s vlastní kuchyňkou, koupelnou a balkonem se nacházejí asi 1,5 km od jezera Achensee, zato hned u sjezdovek. Výhled mají na hory nebo na jezero. K dispozici je tu i pračka se sušičkou a za poplatek můžete využít saunu. Parkování je možné zdarma. Hosté, kteří zde byli ubytovaní, hodnotili vysoce poměr ceny a kvality.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.