✔️ Bezpečnost mailu zajistil Avast Antivirus
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Číslo 322 | 24. února 2019
 
 
img-160-160
Nabíječka 3 Kč, TV 1 500 Kč: Kolik platíte za provoz spotřebičů?

Odpojujete nabíječku na telefon ze zásuvky, abyste ušetřili? Zbytečné. Nabíječka odebere ročně elektřinu v ceně 3 Kč. Podobně nízké jsou rovněž náklady na provoz notebooku, set-top boxu nebo žehličky.

Naopak provoz bojleru, pračky se sušičkou a kombinované chladničky jde do tisíců korun ročně. Připravili jsme pro vás infografiku s ročními náklady na provoz 15 domácích spotřebičů.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Mobilní internet: Jak ušetřit za používání dat v zahraničí

Od loňského léta lze čerpat data v Evropské unii a několika dalších zemích za stejných podmínek jako v Česku. Pokud je součástí vašeho tarifu datový balíček, nezaplatíte za internet jediný halíř navíc.

V ostatních zemích je situace jiná, za 1 MB zaplatíte až 360 Kč. Jak můžete ušetřit za mobilní internet v zahraničí a jak se vyhnete dalším poplatkům, se dočtete v článku.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Zpožděný vlak? ČD vám proplatí taxi a vrátí 50 % z ceny jízdenky

Při zpoždění vlaku nejméně o 2 hodiny máte nárok na vrácení 50 % z ceny jízdenky… ovšem jen za předpokladu, že jste za vnitrostátní lístek zaplatili alespoň 200 Kč.

Pokud vám vinou zpoždění ujede poslední přípoj, České dráhy vám mohou proplatit taxi na zbývající úsek cesty. Při nefunkčním topení nebo klimatizaci zase můžete získat poukázku na 30 Kč.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
10 triků, jak odhalit nebezpečný internetový obchod

Objevili jste nový internetový obchod, který nabízí výrazně levnější zboží než konkurence? Jeho provozovatel není k dohledání, obchodní podmínky jsou více než pochybné a je vyžadována platba předem? Dost možná jde o podvod.

Poradíme vám, jak prostřednictvím 10 specifických znaků rozeznat podvodné internetové obchody od těch seriózních.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Zonky: Zkušenosti po jednom roce investování

Před více než rokem jsem se pochlubil, že jsem si založil účet na Zonky a začal po dvou stovkách půjčovat lidem. Za zmíněný rok a kousek jsem celkově investoval do 331 příběhů.

Jaké jsou zkušenosti a statistiky na Zonky z pohledu investora?

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
9 velikonočních dekorací s cenou od 27 Kč

Velikonoční výzdobu doslova za pár korun je možné pořídit na AliExpressu. Jen je třeba objednávat s dostatečným předstihem, neboť doručení trvá 3–4 týdny. Vybrali jsme například dřevěný stojan na vajíčka za 59 Kč, 50 vajíček z polystyrenu za 27 Kč nebo velikonoční věnec za 40 Kč.

Poštovné do České republiky je u většiny produktů za symbolickou částku, nebo úplně zdarma. Navíc vám poradíme, jak můžete ušetřit dalších až 10 % z celé objednávky.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Letenka do 500 Kč, vstupy zdarma. Jak si levně užít Londýn?

Zpáteční letenky z Česka do Londýna koupíte již za 500 Kč včetně poplatků, za zpáteční jízdenku z letiště do centra zaplatíte v přepočtu 58 Kč. Za MHD můžete platit běžnou kartou, muzea navštěvovat zdarma a po Anglii cestovat již za 50 pencí.

Nejprve si však musíte přečíst náš článek, ve kterém vám přinášíme 18 tipů, které vám pomohou ušetřit při cestě do Londýna. :-)

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Životní a existenční minimum 2019: Rozdíl, výpočet a příjmy

Znáte rozdíl mezi existenčním a životním minimem? Zatímco první stanovuje hranici nutnou pro úroveň přežití, životní minimum dává prostor pro skromný život.

Oba pojmy hrají výraznou roli při posuzování nároku na státní podporu. V článku pro vás máme akutální přehled pro samostatně žijící osoby i rodiny s dětmi.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
7 rad, díky kterým snížíte cenu pojištění bez vlivu na plnění

Snížit sazbu pojistného lze několika způsoby, aniž by zároveň došlo ke snížení pojistného limitu či šíře krytí. Základním předpokladem je srovnání nabídky několika pojišťoven.

Nižší ceny lze dosáhnout také bezeškodným průběhem, sjednáním přes internet nebo snížením frekvence plateb. Všechny tipy najdete uvnitř článku.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Nejvýhodnější cestovní pojištění v roce 2019 nabízí....

Skrblík pro vás ve spolupráci s webem Porovnej24.cz pro vás připravil srovnávač cen cestovního pojištění online pro rok 2019.

Do formuláře stačí zadat základní informace o vaší cestě a pojišťovaných osobách. Následně zjistíte, která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější cestovní pojištění.

Chci vědět víc
 
 
7 nejlepších kupónů pro tento týden
 
 
Alza
Získejte 8 000 Kč na další nákup
Chci slevu
 
 
Notino
Legendární parfémy se slevou až 35 %
Chci slevu
 
 
Idea Nábytek
Slevy až 75 % a doprava zdarma
Chci slevu
 
 
Bibloo
Využijte finálních slev až 85 %
Chci slevu
 
 
Datart
Sleva až 10 000 Kč na novou TV
Chci slevu
 
 
OTTO Shop
Slevový kupon na 400 Kč
Chci slevu
 
 
Super ZOO
Výprodej chovatelských potřeb
Chci slevu
 
Máte rádi Skrblíkův zpravodaj? Doporučte ho svým známým ❤
Budeme moc rádi, když zpravodaj přepošlete svým blízkým. Také jim můžete rovnou poslat odkaz na přihlášení odběru. Sledovat nás můžete i na Facebooku a Twitteru.

Jak odhlásit odběr zpravodaje?
K odběru jste se dobrovolně přihlásil(a) na webu Skrblíka. Odhlásit odběr pro [Email] můžete přímo z e-mailu jedním kliknutím, nebo vyplněním jednoduchého formuláře. Odhlášením dojde k okamžitému vymazání adresy z naší databáze.


Šmakuláda pro právníky
Skrblíkův zpravodaj rozesílá Pueblo s. r. o., Holandská 630/11, 101 00 Praha 10 - Vršovice, Česká republika, IČ 32232214, společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou C 133596.

Jak jste se tvářili u dnešního zpravodaje?

😀    🙂    😐    🙁    😠