💰 Otevřete tento e-mail a ušetříte
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Číslo 304 | 23. prosince 2018
 
 
img-160-160
13 ověřených triků, jak se naučit cizí jazyk zdarma

Kurzy angličtiny s rodilým mluvčím můžete absolvovat zcela zdarma. What? Stačí se přihlásit mezi dobrovolníky, kteří poslouží k výuce budoucích učitelů angličtiny. To vše za odborného dohledu školitelů. Háček je jediný: Počet míst je omezen a zájemců hodně.

47 různých světových jazyků včetně exotické tagalštiny nebo igboštiny se můžete naučit díky unikátním jazykovým kurzům pro agenty CIA. Jsou veřejně dostupné a Skrblík vám prozradí, kde je najdete. Nwee ọmarịcha ụbọchị!

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Zjistěte si zdarma, kolik za vás pojišťovna platí doktorům

Toto je mimořádně zajímavá, ale nepříliš známá informace. Vaše pojišťovna je povinna na základě žádosti předložit přehled vykázané zdravotní péče. Dozvíte se tak do nejmenších detailů, kolik za vás zaplatila doktorům, nemocnicím či lékárnám.

Třeba jen za evidenci pacienta u praktického lékaře zaplatila 665 Kč a za přijetí na pohotovosti v nemocnici 200 Kč. Máme pro vás návod, jak můžete získat svůj výpis. V některých případech tak můžete odhalit i podvody zdravotnických zařízení.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
12 věcí, které musíte vědět před odletem do Francouzské Polynésie

Jsou místa, která jsme nenavštívili, ale přesto nás zajímá, jak se do nich dostat a jak si je levně užít. Požádali jsme Jana Doskočila, aby se s námi podělil o své zkušenosti s pobytem ve Francouzské Polynésii.

Pokud se v dohledné době chystáte na dovolenou snů, pak se vám jistě budou hodit cenné informace o tom, ve kterých měsících je nejlepší Francouzskou Polynésii navštívit, jaká místa si nesmíte nechat ujít a na čem můžete znatelně ušetřit.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
4 rady, díky kterým ušetříte za připojení k internetu

Ušetřit za internet v domácnosti lze nejsnáze dvěma způsoby: retencí u součásného poskytovatele, nebo přechodem k levnější konkurenci.

V článku vám poradíme návod, jak krok za krokem postupovat, pakliže si chcete zkusit vyjednat nižší cenu u stávajícího providera.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Kryt na mobil 30 Kč, fólie 21 Kč a rychlonabíječka za 67 Kč

K novému mobilnímu telefonu je třeba dokoupit ještě fólii na displej a pevný kryt na zadní stranu. Předejde se tak zbytečným škrábancům či jiným poškozením. Jenže v českých obchodech se příslušenství k mobilům prodává za ceny v řádech stokorun.

Nejvyšší čas navštívit AliExpress. Ochranná fólie za 21 Kč, kryt za 30 Kč, USB kabel za 42 Kč, nabíječka do auta za 56 Kč nebo univerzální rychlonabíječka za 67 Kč. Vybrali jsme pro vás celkem 10 nezbytností pro mobilní telefony za fantasticky nízké ceny.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Kondenzační kotel: Ušetřete až 25 % ze spotřeby plynu

Celou čtvrtinu účtu za plyn určený k vytápění vám může ušetřit kondenzační kotel. Ten na rozdíl od kotle obyčejného využívá energii z tepelných spalin k ohřevu topné vody, čímž vzniká dodatečná úspora. Navíc je ekologičtější.

Pořizovací cena kondenzačního kotle je sice vyšší a navíc jsou kladeny specifické stavební požadavky, dosažená úspora to však může vynahradit.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
12 triků podvodníků, se kterými se setkávají cestovatelé

Fiftýn a fifty zní v angličtině pododbně, z čehož se může vyklubat problém. Typicky v případech, kdy je poblíž taxikář se silným přízvukem a z domnělých 15 dolarů se při placení stane 50 dolarů. Jednoduchou ochranu před tímto trikem vám prozradíme v článku.

Pomůžeme vás ochránit před kapsáři, pouličními prodejci čehokoliv i těmi méně průhlednými triky. Víte, co má mladá Číňanka za lubem, když vás v okolí pekingského Náměstí nebeského klidu pozve na čaj? Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži. :-)

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
10 situací, ve kterých se (ne)vyplatí refinancovat hypotéku

Platíte u hypotéky nadprůměrně vysoké úroky, nejste spokojeni s podmínkami nebo potřebujete snížit výši měsíční splátky? V takových případech se může vyplatit refinancování hypotéky.

Pokud se nedávno změnily vaše životní podmínky nebo máte hypotéku s nízkým úvěrovým rámcem, refinancování obvykle není dobrý nápad. V článku pro vás máme 5+5 rad, kdy se (ne)vyplatí refinancovat hypotéku.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
14 rad, jak vybrat novou ledničku

Věděli jste, že chladnička starší 10 let spotřebovává tolik elektřiny, že se ji nejspíš vyplatí odvézt do šrotu a pořídit si novou? Pořizovací náklady se vám vrátí z úspor.

Skrblíkův detailní průvodce vám pomůže při výběru nové lednice. Jaké jsou výhody a nevýhody kombinovaných, monoklimatických nebo amerických lednic? Jakou zvolit kapacitu a energetickou třídu? Odpovědi přinášíme v článku, kde zároveň popisujeme nejčastější funkce chladniček v jednotlivých cenových kategoriích.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Skrblíkův herbář: Jak pěstovat koriandr a k čemu ho využít

Koriandr setý je jednou ze základních složek indického karí, jako koření je velmi oblíbený v asijské, jihoamerické a mexické kuchyni. Koriandr má také velmi prospěšné účinky na zdraví, přispívá k lepšímu trávení, mírní kašel a povzbuzuje správnou činnost nervů.

V obchodech stojí svazek koriandru kolem 24 Kč, my vám poradíme, jak si koriandr vypěstovat na balkóně či zahrádce zdarma.

Chci vědět víc
 
 
7 nejlepších kupónů pro tento týden
 
 
Kasa
Extra sleva 30 % na poslední kousky
Chci slevu
 
 
eObuv
Tajný slevový kupon se 40% slevou
Chci slevu
 
 
Notino
Ušetřete 5 % s aktuálním slevovým kódem
Chci slevu
 
 
UrbanStore
Značkové oblečení za výrazně nižší ceny
Chci slevu
 
 
Insportline
Výprodej zboží se slevou až 70 %
Chci slevu
 
 
Spartoo
Využijte slevu 15 % se slevovým kuponem
Chci slevu
 
 
Grada.cz
Dětské knihy s 20% slevou
Chci slevu
 
Máte rádi Skrblíkův zpravodaj? Doporučte ho svým známým ❤
Budeme moc rádi, když zpravodaj přepošlete svým blízkým. Také jim můžete rovnou poslat odkaz na přihlášení odběru. Sledovat nás můžete i na Facebooku a Twitteru.

Jak odhlásit odběr zpravodaje?
K odběru jste se dobrovolně přihlásil(a) na webu Skrblíka. Odhlásit odběr pro [Email] můžete přímo z e-mailu jedním kliknutím, nebo vyplněním jednoduchého formuláře. Odhlášením dojde k okamžitému vymazání adresy z naší databáze.


Šmakuláda pro právníky
Skrblíkův zpravodaj rozesílá Pueblo s. r. o., Holandská 630/11, 101 00 Praha 10 - Vršovice, Česká republika, IČ 30430414, společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou C 133596.

Jak jste se tvářili u dnešního zpravodaje?

😀    🙂    😐    🙁    😠