💰 Otevřete tento e-mail a ušetříte
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Číslo 292 | 11. listopadu 2018
 
 
img-160-160
Návod, jak snížit zálohy na sociální a zdravotní pojištění

Minimální záloha na sociální pojištění u OSVČ je pro rok 2018 navýšena na 2 189 Kč měsíčně, u zdravotního pojištění vzrostla na 2 024 Kč.

Osoba samostatně výdělečně činná smí za jistých okolností požádat o snížení záloh. Podmínky a pravidla se dočtete v šesti bodech našeho článku.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Dny dopravy zdarma: Ušetřete za poštovné u více než 1 100 prodejců

V úterý 13. listopadu 2018 přesně v pravé poledne spustí internetový srovnávač Heuréka podzimní Dny dopravy zdarma 2018. Až do středeční půlnoci bude možné objednávat zboží z více než tisícovky e-shopů s doručením ZDARMA.

V článku se dozvíte, které obchody jsou do akce zapojeny, kolik procent z utracených peněz dostanete nazpět, když nakoupíte přes cashback, a které obchody nabízí speciální slevy a slevové kupony.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Srovnání: 38 kreditních karet od 13 bank

Znáte rozdíl mezi debetní a kreditní kartou? S debetní kartou můžete utrácet pouze peníze, které máte na účtu. Naopak s kreditní kartou peníze nejprve utrácíte (čerpáte úvěr) a až poté splácíte. Obvyklých 55 dní bez úroku, poté s úrokem.

Úroková sazba, bezúročné období, limit úvěru a poplatek za vedení se liší nejen banka od banky, ale také v závislosti na konkrétní kreditní kartě. Ve Skrblíkově přehledu porovnáváme hned 38 kreditek.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
10 věcí, které musíte vědět před odjezdem do Krakova

Skrblíkův průvodce se tentokrát vydal do jednoho z nejkrásnějších polských měst – do Krakova. Dozvíte se, zda se do Krakova vyplatí jet autem, autobusem či letecky, a na kolik vás vyjde ubytování.

V článku také najdete cenné informace o dopravě po Krakově a několik tipů, kam se zajít podívat a jaké památky navštívit. Klikněte a zjistíte, kdy se (ne)vyplatí krakovská turistická karta, a která místa můžete ve vybraných dnech navštívit zdarma.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Hodinky za 269 Kč, trička pro pár za 187 Kč a další dárky pro ženy

Originální trička pro pár za 187 Kč, set nočního prádélka za 216 Kč, decentní hodinky za 269 Kč, sada 3 kabelek za 494 Kč nebo kompletní sada dekorativní kosmetiky pro denní make-up.

Tentokrát jsme vybrali 10 dárků pro ženy s cenou od 73 Kč. U zboží z AliExpresu je třeba počítat s delší dodací lhůtou, do Vánoc ale zbývá ještě dostatek času. Poštovné je většinou zdarma, navíc vám poradíme, jak ušetřit další až 4 % z nákupu na AliExpressu.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Radíme řidičům: Nenechte se šikanovat městskou policií

Od městské policie se očekává, že slouží v první řadě k ochraně obyvatel a zajištění pořádku v obci. Bohužel to neplatí všude. Radnice některých měst si z ní vytvořily další zdroj příjmů.

To se občas neblaze projevuje na chování některých strážníků, kteří rozdávají neoprávněné a často až nesmyslné pokuty. Přečtěte si, jak se můžete v takovém případě bránit.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
10× doplňky stravy proti únavě a stresu (+ slevový kupon)

V zimním období trápí mnoho lidí zvýšená únava, vyčerpání a celkový nedostatek energie. Proto je důležité dbát na dostatečný přísun vitamínů a dalších látek, které pomohou organismus pořádně povzbudit.

Na energetickém metabolismu se podílí celkem 15 vitamínů a minerálů. Klikněte a dozvíte se, které to jsou. Také vám poradíme, jak se obrníte proti stresu, a které přírodní látky dokážou překonat únavu a vyčerpání.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Zpožděný vlak? ČD vám proplatí taxi a vrátí 50 % z ceny jízdenky

Při zpoždění vlaku nejméně o 2 hodiny máte nárok na vrácení 50 % z ceny jízdenky… ovšem jen za předpokladu, že jste za vnitrostátní lístek zaplatili alespoň 200 Kč.

Pokud vám vinou zpoždění ujede poslední přípoj, České dráhy vám mohou proplatit taxi na zbývající úsek cesty. Při nefunkčním topení nebo klimatizaci zase můžete získat poukázku na 30 Kč.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
7 triků, jak snížit cenu pojištění bez vlivu na plnění

Snížit sazbu pojistného lze několika způsoby, aniž by zároveň došlo ke snížení pojistného limitu či šíře krytí. Základním předpokladem je srovnání nabídky několika pojišťoven.

Nižší ceny lze dosáhnout také bezeškodným průběhem, sjednáním přes internet nebo snížením frekvence plateb. Všechny tipy najdete uvnitř článku.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Skrblíkův herbář: Jak si doma vypěstovat oregano

Oregano neboli dobromysl obecná je vytrvalá bylina, bez které se neobejde snad žádná pizza, pravé chilli con carne nebo různá aromatická dochucovadla. Tvoří také podstatnou složku provensálského koření.

Ale tato bylinka nabízí i jiná využití. Má skvělý vliv na psychiku, trávení a vykazuje protizánětlivé účinky. Květináč s oreganem v obchodě běžně stojí kolem 38 Kč, díky našemu článku si ho můžete levněji vypěstovat doma za oknem…

Chci vědět víc
 
 
7 nejlepších kupónů pro tento týden
 
 
Notino
Aktuální přehled slev na listopad 2018
Chci slevu
 
 
Adidas
Jen dnes: Singles Day s 25% slevou
Chci slevu
 
 
Lékárna
Vyhrajte 1 000 Kč na váš nákup
Chci slevu
 
 
Astratex
UŽ JEN DNES: slevový kupon na 200 Kč
Chci slevu
 
 
Feedo
Týdny hraček a slevy až 40 %
Chci slevu
 
 
Sizeer
Sleva až 25 % na boty Adidas a Reebok
Chci slevu
 
 
Vivre
Získejte dárek za 300 Kč zdarma
Chci slevu
 
Máte rádi Skrblíkův zpravodaj? Doporučte ho svým známým ❤
Budeme moc rádi, když zpravodaj přepošlete svým blízkým. Také jim můžete rovnou poslat odkaz na přihlášení odběru. Sledovat nás můžete i na Facebooku a Twitteru.

Jak odhlásit odběr zpravodaje?
K odběru jste se dobrovolně přihlásil(a) na webu Skrblíka. Odhlásit odběr pro [Email] můžete přímo z e-mailu jedním kliknutím, nebo vyplněním jednoduchého formuláře. Odhlášením dojde k okamžitému vymazání adresy z naší databáze.


Šmakuláda pro právníky
Skrblíkův zpravodaj rozesílá Pueblo s. r. o., Holandská 630/11, 101 00 Praha 10 - Vršovice, Česká republika, IČ 29229214, společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou C 133596.

Jak jste se tvářili u dnešního zpravodaje?

😀    🙂    😐    🙁    😠