⚠ Otevřete tento e-mail a ušetříte
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Číslo 238 | 6. května 2018
 
 
img-160-160
Internet v zahraničí 2018: Nejlepší mobilní data a datový roaming

Od loňského léta lze čerpat data v Evropské unii a několika dalších zemích za stejných podmínek jako v Česku. Pokud je součástí vašeho tarifu datový balíček, nezaplatíte za internet jediný halíř navíc.

V ostatních zemích je situace jiná, za 1 MB zaplatíte až 360 Kč. Jak můžete ušetřit za mobilní internet v zahraničí a jak se vyhnete dalším poplatkům, se dočtete v článku.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Tipy z Aliexpressu: 11 praktických věcí na piknik

Piknikový košík za 184 Kč, chladicí taška za 291 Kč, skládací cestovní deka za 157 Kč, sada příborů za 75 Kč, plastové talíře za 20 Kč, lahev na pití za 93 Kč nebo nádoby na jídlo za 159 Kč vám zpříjemní teplé letní večery.

Skrblík vám navíc poradí, jak můžete ušetřit až 4 % navrch ze všech nákupů na AliExpressu.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
EXKLUZIVNĚ: Přehled poplatků za svoz odpadu v 219 městech ČR

Česká Lípa, Teplice, Ústí nad Labem nebo Most nechtějí od svých občanů za svoz odpadu ani korunu. Naopak severočeský Frýdlant, Tachov nebo Neratovice vybírají více než 700 Kč za osobu a rok.

Připravili jsme pro vás velký přehled poplatků za odpad pro 219 měst ČR. Má-li vaše obec alespoň 6 000 obyvatel, najdete na Skrblíkovi přehled poplatků zpětně až do roku 2016.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
9 účtů pro živnostníky, který z nich je nejvýhodnější?

Vedení účtu zdarma bez podmínek, bezplatné příchozí a odchozí platby, kontokorent a inkasa. Příchozí a odchozí SEPA platby po 25 Kč a bezplatné výběry od 1 500 Kč ze všech bankomatů. Tak vypadá nejlepší bankovní účet pro živnostníky.

U konkurence je to smutnější příběh. Vedení účtu za 149 Kč měsíčně, zpoplatněné odchozí i příchozí platby a SEPA za 250 Kč. Porovnali jsme 9 účtů pro podnikatele a víme, který je ten nejlepší.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Pavelkovo skrblení: Triky Marokánců II.

Generální rada zní: Nenavazujte zrakový kontakt s někým, kdo nabízí nemateriální službu. Například cvičenou opici nebo kobru.

Jsem nadšený biolog, takže písečné zmije a kobry mě zaujaly hned, jak jsem vstoupil na náměstí Djemaa El Fna. Než jsem se rozkoukal, měl jsem jednoho hada v ruce, druhého na hlavě a třetí mi přátelsky obtáčel…

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Srovnání 38 kreditních karet od 13 bank

Znáte rozdíl mezi debetní a kreditní kartou? S debetní kartou můžete utrácet pouze peníze, které máte na účtu. Naopak s kreditní kartou peníze nejprve utrácíte (čerpáte úvěr) a až poté splácíte. Obvyklých 55 dní bez úroku, poté s úrokem.

Úroková sazba, bezúročné období, limit úvěru a poplatek za vedení se liší nejen banka od banky, ale také v závislosti na konkrétní kreditní kartě. Ve Skrblíkově přehledu porovnáváme hned 38 kreditek.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Tip na léto: Levné ubytování na kolejích pro nestudenty

Vedle všech hostelů, hotelů nebo Airbnb existuje další možnost, jak si zajistit prakticky ve všech větších městech cenově výhodné ubytování. Vysokoškolské koleje.

Volné bývají až do konce září a třeba v Londýně začínají ceny na 15 librách za noc. Standard bývá na úrovni levného hotelu s vlastní postelí, nábytkem a v některých případech sdíleným sociálním zařízením a kuchyňkou.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Spočítali jsme: Kdy se vyplatí pořídit vlastní studnu a čističku?

Velmi vysoké počáteční náklady, nutnost provádět pravidelné rozbory vody a více práce i starostí. To jsou nevýhody. Velmi nízká cena vody po splacení nákladů, nezávislost na dodavateli a dobrá investice do budoucna. To jsou výhody.

Počítali jsme a zjistili pro vás náklady na pořízení studny a čističky odpadních vod i návratnost investice.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Životní a existenční minimum 2018: Částka, rozdíly, příjmy

Znáte rozdíl mezi existenčním a životním minimem? Zatímco první stanovuje hranici nutnou pro úroveň přežití, životní minimum dává prostor pro skromný život.

Oba pojmy hrají výraznou roli při posuzování nároku na státní podporu. V článku pro vás máme akutální přehled pro samostatně žijící osoby i rodiny s dětmi.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Co vám v reklamě na povinné ručení neřeknou

Povinné ručení u nás nabízí více než 10 pojišťoven, zprostředkovatelů je ještě víc. Vyznat se tak v jednotlivých nabídkách je umění. Pouze "splnit zákonnou povinnost" můžete za stejnou cenu, za jakou jinde pořídíte povinné ručení s pojištěním střetu se zvěří v ceně.

Někteří zprostředkovatelé jsou navíc pěkná kvítka. Ve srovnávací kalkulačce požadují e-mail i telefonní číslo, načež klienta uhání se svými nabídkami. Přečtěte si, jak skutečně ušetřit na povinném ručení.

Chci vědět víc
 
 
7 nejlepších kupónů pro tento týden
 
 
Pilulka
Slevový kód 100 Kč na cokoliv
Chci slevu
 
 
Bolf.cz
12% slevový kupón na vše kromě obuvi
Chci slevu
 
 
eObuv.cz
Slevový kód 130 Kč (ověřeno)
Chci slevu
 
 
Rozbaleno.cz
200 Kč sleva na první nákup
Chci slevu
 
 
SanaSport.cz
Sleva 100 Kč na další nákup
Chci slevu
 
 
Smarty.cz
10% sleva na veškeré příslušenství Huawei
Chci slevu
 
 
Wedos
50% sleva na webhosting
Chci slevu
 
Máte rádi Skrblíkův zpravodaj? Doporučte ho svým známým ❤
Budeme moc rádi, když zpravodaj přepošlete svým blízkým. Také jim můžete rovnou poslat odkaz na přihlášení odběru. Sledovat nás můžete i na Facebooku a Twitteru.

Jak jste se tvářili u dnešního zpravodaje?

😀    🙂    😐    🙁    😠


Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru na www.skrblik.cz. Odhlásit odběr pro adresu [Email] můžete kliknutím sem, nebo přes formulář.


Šmakuláda pro právníky
Skrblíkův zpravodaj rozesílá Pueblo s. r. o., Holandská 630/11, 101 00 Praha 10 - Vršovice, Česká republika, IČ 28224914, společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou C 133596.