⚠ Otevřete tento e-mail a ušetříte
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Číslo 230 | 8. dubna 2018
 
 
img-160-160
Jak přestat kouřit: Krabička denně stojí jako zájezd na Maledivy

Vykouříte krabičku cigaret každý den? Když přestanete, můžete za ušetřené peníze vyrazit na luxusní dovolenou na Maledivy, nebo pořídit dva nové spotřebiče do domácnosti. Každý rok.

Vzdáte-li se 10 každodenních cigaret, můžete letět na týden do Thajska, nebo si kupovat každý rok jiný iPhone. V článku pro vás máme 6 metod, které vám pomohou přestat kouřit. A prozradíme vám, která pojišťovna vám na odvykací kúru přispěje až 4 000 Kč.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
10 dámských plavek z Aliexpressu s cenou od 137 Kč

Nabídka dámských plavek na Aliexpressu je široká, nejlevnější pořídíte již za 137 Kč včetně poštovného do ČR. Skrblík pro vás vybral desítku různých modelů a navíc vám poradí, jak můžete ušetřit dodatečná 4 % z celkové ceny.

Mezi tipy nechybí jednodílné plavky za 219 Kč, push-up plavky za 246 Kč, zeštíhlující plavky za 276 Kč nebo pletené plavky za 194 Kč.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Cena elektřiny: Co ji tvoří a jak se měnily ceny v posledních letech

Věděli jste, že cena elektřiny se skládá až z 9 částí, přičemž obchodník plně ovlivňuje jen dvě z nich? Zbytek je v režii státu. Cena elektřiny jako takové navíc tvoří zhruba jen 30 % z částky na vyúčtování, za zbytek může distribuce nebo daně.

Prozkoumali jsme ceny elektřiny pro rok 2018 a rozebrali je na prvočinitele. V přehledné tabulce vám prozradíme, co přesně zdražilo a zlevnilo i co znamenají jednotlivé položky ve vyúčtování.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
V čem se doopravdy liší značkové a neznačkové zboží?

"Mezi značkovým a neznačkovým zbožím není žádný rozdíl, ve skutečnosti ho vyrábí jedna a ta samá továrna." Ano, to je často pravda.

Rozdíl je jinde: Nejčastěji v surovinách, ze kterého se produkt vyrábí. Standardní čokoláda se vyrábí z běžných kakaových bobů, dražší prémiová třeba z kvalitního ekvádorského kakaa. Naopak nejlevnější čokoláda často není čokoláda, ale pouze kakaová pochoutka namíchaná z cenově dostupnějších náhražek. A všechny tři mohou sjíždět ze stejné výrobní linky.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Návod: Jak nakupovat aplikace, hry a filmy na Google Play

Google Play je internetový obchod s aplikacemi, filmy, knížkami a dalším virtuálním obsahem. Pokud používáte telefon či tablet se systémem Android, jistě ho znáte.

Některé položky jsou dostupné zdarma, jiné za poplatek. Jak bezpečně a pohodlně nakupovat na Google Play, vám poradí náš návod. Pokusili jsme se také vrátit zakoupený obsah. Uspěli jsme?

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Věrnostní program ČD: Získejte jízdenku a In Kartu zdarma

Do věrnostního programu drah se můžete zaregistrovat zdarma, za každou zakoupenou jízdenku se vám na účtu hromadí body. Čím dražší jízdenka, tím víc bodů. Čím víc bodů, tím lepší výhody.

Stačí nakoupit jízdenky celkem za 2 000 Kč, a získáte jízdenku kamkoliv v ČR zdarma. Za 3 000 Kč získáte víkendovou skupinovou jízdenku a třeba za utracených 4 000 Kč roční aplikaci In-karta IN 25.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Maminky radí: 12 tipů, jak ušetřit za dětské oblečení

Především u prvorozeného potomka je pořízení oblečení a výbavičky vysokou investicí. Děti navíc rostou jako z vody a oblečení jim je po pár měsících malé. Připravili jsme pro vás celkem 12 rad, které vám pomohou ušetřit na oblečení.

Jediné, na čem nedoporučujeme šetřit, je obuv pro dítě. Boty mají zásadní vliv na vývoj nohou dítěte. Koupí nekvalitní obuvi nebo zděděním po starším sourozenci můžete svému potomkovi uškodit.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Jak ušetřit za havarijní pojištění

Čím novější (a dražší) auto, tím vyšší sazba pojistného. Platíte-li si již několik let havarijní pojištění k autu, nezapomeňte průběžně snižovat pojistnou částku.

Nižší ceny dosáhnete také zvýšením zabezpečení vozu nebo volbou pojištění s vyšší spoluúčastí. U havarijního pojištění obvykle platí nepřímá úměra "čím vyšší spoluúčast klienta, tím nižší cena pojistného".

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Mapa: 17 benzínek, které loni pokutovala ČOI

Česká obchodní inspekce loni udělila pokutu provozovatelům 17 čerpacích stanic, nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení minimálního požadovaného bodu vzplanutí. Počet pokutovaných benzínek i průměrná výše pokuty meziročně klesly.

Připravili jsme pro vás interaktivní mapu všech pokutovaných benzínek včetně odkazu na odůvodnění, v čem pochybily.

Chci vědět víc
 
 
img-160-160
Vkladní knížky 2018: Vyplatí se, nebo jejich éra již skončila?

V devadesátých letech patřily vkladní knížky mezi nejoblíbenější způsob spoření. Později je z trhu začaly vytlačovat modernější spořicí účty, ale vkladní knížky přežily v nabídce pár bank dodnes.

Není jich moc a brzy jich bude ještě méně. Jakou úrokovou sazbu nabízejí?

Chci vědět víc
 
 
7 nejlepších kupónů pro tento týden
 
 
DIGI TV
50% sleva na libovolný programový balíček
Chci slevu
 
 
Footshop
Výprodej obuvi = slevy až 43 %
Chci slevu
 
 
Knihy Dobrovský
Sleva 300 Kč na váš nákup
Chci slevu
 
 
Parkia.cz
Sleva 10 % na parkování u letiště v Praze
Chci slevu
 
 
Answear.cz
Doprava zdarma k nákupu nad 700 Kč
Chci slevu
 
 
Astratex.cz
200 Kč sleva na první nákup
Chci slevu
 
 
Notino
Aktuální přehled slev pro duben 2018
Chci slevu
 
Máte rádi Skrblíkův zpravodaj? Doporučte ho svým známým ❤
Budeme moc rádi, když náš zpravodaj přepošlete svým kamarádům a známým. Také jim můžete rovnou poslat odkaz na přihlášení odběru. Moc a moc děkujeme. :-)

Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole a my Vám za odměnu ukážeme nejnovější slevové kupóny:
1 - výborné    2 - chvalitebné    3 - dobré    4 - dostatečné    5 - nedostatečné

Své dotazy, přání, připomínky a stížnosti nám můžete psát na náš Facebook nebo Twitter.

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru na www.skrblik.cz. Pokud se Vám zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu [Email] jednoduše odhlásit.


Šmakuláda pro právníky
Skrblíkův zpravodaj rozesílá Pueblo s. r. o., Holandská 630/11, 101 00 Praha 10 - Vršovice, Česká republika, IČ 28224914, společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou C 133596.