Středeční pravidelná dávka skrblení
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Vydání 29/2017 | www.skrblik.cz
 
 
img-160-160
Primark: Ceny oblečení, nejbližší obchody, kdy se otevře v Praze?

Primark je irský řetězec obchodů s oblečením, kde ceny začínají na jednotkách eur. Nejlevnější trička koupíte za 68 Kč, džíny za 216 Kč a třeba sezónní obuv za 270 Kč. Návrháři Primarku přitom sledují módní trendy a promítají je do aktuálních kolekcí.

Víme, jak se dopravit do nejbližších obchodů Primark a jestli otevře Primark v Praze.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Mléko za 10,90 Kč, levné banány, Malibu a tablety do myčky v akci

Tento týden se vyplatí koupit do zásoby polotučné mléko, kokosový likér Malibu, margarín Rama Classic, tablety do myčky a ledový čaj Nestea.

Letákovou hlídku dále zaujaly akce na banány, vodu Bonaqua, Frisco, džusy Cappy a na zrnkovou kávu Jacobs Café Professional.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Cestovní pojištění po EU zdarma s průkazkou pojištěnce

Komerční cestovní pojištění je při návštěvě zemí EU pro některé čtenáře zbytečné. S modrou průkazkou pojištěnce mají všichni občané právo na ošetření za stejných podmínek, jako místní obyvatelé. Pokud čerpají zdravotní péči zdarma, neplatí za ni ani Češi.

Jak je to s pojištěním zavazadel a odpovědnosti vám prozradíme v článku. Naleznete v něm také aktuální podmínky pro ošetření ve všech zemích, kde průkaz pojištěnce uznávají.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Tipy z Aliexpressu: 10 zajímavých věcí pro zahrádkáře

V čínském internetovém obchodě Aliexpress koupíte haldy zajímavého zboží. Levně a často s dopravou do ČR zdarma. Tipy na to nejzajímavější vám přinášíme v našem seriálu.

Za 17 Kč si můžete objednat manuální secí strojek, za 14 Kč koupíte rozložitelný květník pro bezpečné přesazování a za neuvěřitelných 29 Kč seženete 100 pytlíčků z netkané textílie pro předpěstování sazeniček.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Přehled: Aktuální cena vody v 214 městech ČR

Za 1 000 litrů vody se v České republice v roce 2017 platí v průměru kolem 84,47 Kč, což je asi o 97 haléřů více než před rokem. Cena vodného je přibližně 42,87 Kč, za stočné se platí zhruba 39,92 Kč za 1 000 litrů. Přesné ceny se v jednotlivých městech liší.

Ve kterých městech překročila cena magickou stokorunovou hranici a kde je naopak voda levnější o více než polovinu?

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Sleva 2 Kč na benzín, pojištění za půlku a 1 000 Kč za starý mobil

V rubrice Skrblíkův týden jsme vám tentokrát přinesli následující výběr nejzajímavějších tipů:

Přečíst článek
 
 
img-160-160
5 situací, kdy se (ne)vyplatí konsolidace půjček

Sloučením několika půjček do jedné může klesnout měsíční splátka, zjednoduší se splácení a v některých případech se sníží úroková sazba. Jenže konsolidace není vždy dobrý nápad.

Konkrétně třeba při refinancování úvěru na kreditních kartách nebo od nebankovních poskytovatelů, kdy se úroková sazba může vyšplhat do závratných výšin.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
České dráhy: Jak získat odškodnění za zpoždění vlaku

Za zpoždění vlaku můžete získat zpět až 50 % z ceny jízdenky. Splněny však musejí být hned tři podmínky: Minimální cena jízdenky, minimální doba zpoždění a navíc musíte cestovat přímo zpožděným spojem. Kde svůj nárok uplatníte, vám prozradíme v článku.

Dozvíte se v něm rovněž, za jakých podmínek vám České dráhy proplatí taxík jako kompenzaci za spoj, který vám ujel.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
7 triků, jak dopřát dětem za méně peněz lepší jídlo

Dětská pitíčka sice mají krásný obal, ale jsou drahá a nezdravě přeslazená. Stačí od mala nechat dítě navyknout na bylinné čaje. Třeba meduňkový nebo heřmánkový doslazený medem.

Podobnou službu dětem udělá ovoce, v nejlepším případě z vlastní zahrádky. V článku pro vás máme hned 7 tipů, jak vašeho potomka sytit zdravě a levně.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
5 věcí o povinném ručení, které musí znát každý řidič

Víte, že standardní povinné ručení kryje škody pouze do výše 35 milionů Kč? U vyšších škod doplácí zbytek částky viník nehody. Navýšení limitu na 70 milionů a výše je možné, cena povinného ručení je však o třetinu vyšší.

Co se z povinného ručení nehradí, jaký trest hrozí za řízení bez povinného ručení a kdo nabízí v ceně pojištění střetu se zvěří zdarma, se dočtete v článku.

Přečíst článek
 
 
Skrblíkův herbář… tymián

Za tymián v květináči v supermarketu zaplatíte zhruba 30 Kč. Vyrobíte si domácí bylinkové máslo, ogrilujete maso… a je po rostlince. Tymián pomáhá při nemocech nervů, posiluje svaly, mírní revmatismus a Skrblík vám ve svém herbáři poradí, jak si ho můžete vypěstovat doma. Přečíst článek

Máte rádi Skrblíkův zpravodaj? Doporučte ho svým známým ❤
Budeme moc rádi, když náš zpravodaj přepošlete svým kamarádům a známým. Také jim můžete rovnou poslat odkaz na přihlášení odběru. Moc a moc děkujeme. :-)

Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole a my Vám za odměnu ukážeme nejnovější slevové kupóny:
1 - výborné    2 - chvalitebné    3 - dobré    4 - dostatečné    5 - nedostatečné

Své dotazy, přání, připomínky a stížnosti nám můžete psát na náš Facebook nebo Twitter.

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru na www.skrblik.cz. Pokud se Vám zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu [Email] jednoduše odhlásit.