Středeční pravidelná dávka skrblení
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Vydání 6/2017 | www.skrblik.cz
 
 
img-160-160
Pokutované čerpací stanice: Na těchto 29 benzínek si dejte pozor

Česká obchodní inspekce v loňském roce udělila provozovatelům 29 čerpacích stanic pokuty v celkové výši 2 742 000 Kč. Vesměs za nejakostní palivo.

Skrblík od ČOI získal přehled pokutovaných benzínek a přináší vám ho v přehledné mapě. Zajímavé je, že téměř všechny čerpací stanice leží v severní polovině republiky. :-)

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Benátky za 540 Kč, slevy v CCC, nové linky Ryanair z Prahy, slevový kupón C&A

V rubrice Skrblíkův týden jsme pro vás připravili souhrn nejlepších slev a akcí:

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Valentýn 2017: I když ji/ho miluješ, můžeš šetřit

Na příští úterý připadá svátek všech zamilovaných a Skrblík pro vás přichystal několik tipů na dárky, které potěší.

Značkové parfémy Lacoste, Dolce & Gabbana, Moschino nebo Hugo Boss, autobusové jízdenky do všech koutů Evropy, levná značková obuv nebo valentýnské slevy v Alze…

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Listerine v akci, pomeranče za 16,45 Kč, rádoby levná Nutella

Následující týden se vyplatí koupit zásoby mléka (10,90 Kč), mouky (6,90 Kč), ústní vody Listerine (litr za 114,90 Kč) a volitelně Bohemia Sektu (89,90 Kč za 0,75 l). V letácích obchodů nás zaujala také velmi kvalitní čokoláda J. D. Gross za 24,90 Kč, pomeranče za 16,45 Kč nebo krůtí prsní řízky v akci.

Velká fotka v letáku spolu s nápisem "super cena" nemusí vždy značit výhodnou koupi. Přesvědčil nás o tom jeden řetězec a velké balení Nutelly.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Jak jsme se zúčastnili dTest aukce dodavatelů energií

Spotřebitelská organizace dTest v loňském roce uspořádala velkou aukci dodavatelů energií, které se zúčastnilo necelých 20 000 domácností. dTest uvádí, že každý účastník akce ušetřil kolem 7 000 Kč na dodávkách elektřiny a plynu. Příští týden končí registrace do druhého ročníku aukce.

Skrblík vám přináší informace z první ruky, nakolik je aukce energií výhodná. Známe skutečnou výši úspory, víme, na co si dát pozor a jak postupovat v případě zájmu.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
9 příspěvků od státu, o které můžete žádat v roce 2017

Stát občanům nabízí řadu finančních příspěvků: porodné, podporu v nezaměstnanosti, příspěvky na bydlení, dojíždění nebo přídavky na děti. O některé z nich může žádat každý, jiné jsou dostupné pouze sociálně slabším spoluobčanům.

Skrblík vám poradí, za jakých podmínek můžete získat hned devět různých příspěvků. Jak vysoká je výše podpory, kam se musíte obrátit a co je třeba vyplnit. Nenechte se připravit byť o jedinou korunu na státních příspěvcích!

Přečíst článek
 
 
img-160-160
10 super triků, jak ušetřit za vlakové jízdenky do zahraničí

Stejná cesta, stejný vlak, ale rozdíl v ceně jízdenek více než 100 %. U vlakových jízdenek do zahraničí můžete ušetřit, pokud nákup nenecháte na poslední chvíli a v některých případech jízdenku zdánlivě nelogicky rozdělíte.

Vysvětlíme vám to na přehledné grafice. Cenu obyčejné jízdenky z Prahy do Bratislavy v ceně 778 Kč se nám podařilo snížit až na 382 Kč. :-)

Přečíst článek
 
 
img-160-160
11 největších chyb při prohlídce bytu

Prohlídka bytu či domu s realitním makléřem je hra. Prodávající touží po co možná nejvyšší ceně, kupující po té nejnižší a realitní kancelář by ráda získala co nejzajímavější provizi. Na prohlídku nemovitosti se tak vyplatí důkladně připravit.

V článku vám prozradíme 11 nejčastějších chyb, kterých se při prohlídce můžete dopustit. Jak a kde si předem zjistit co nejvíce informací, na co se zaměřit při prohlídce a jak si usmlouvat nižší cenu?

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Pavelkovo skrblení 89: Jak ušetřit na pojištění auta

Už je to tady, pojišťovna mi poslala složenku s tím, že je čas zaplatit pojistky na auto. Moc se s tím nepárali. Žádné složité výpočty, žádná amortizace vozidla. Na to si vzpomenou, až dojde k havárii. Pak má auto najednou tabulkově úplně jinou cenu.

Nedalo mi to a otevřel jsem stránky ePojištění.cz… kolik mohu ušetřit?

Přečíst článek
 
 
img-160-160
11 rad na téma reklamace: Odstoupení od smlouvy, zkrácení lhůty…

Délka záruční lhůty 2 roky se zdaleka nevztahuje na všechny výrobky a služby. Třeba u stavebních prací a novostaveb je prodloužena na 3 roky, naopak u oprav činí až na několik výjimek jen 3 měsíce.

Připravili jsme pro vás přehled záručních lhůt a poradíme vám, kdy můžete v důsledku opakovaných závad odstoupit od smlouvy. Prodejce je následně povinen vyplatit vám kupní cenu zboží.

Přečíst článek
 
 
Kdo vyrábí… nářadí Riwall

Riwall je značka zahradních nástrojů a náčiní vlastněná českým specializovaným obchodem Garland. Pod značkou Riwall se prodávají mimo jiné tlakové myčky, rotační sekačky, provzdušňovače, kultivátory, vyžínače, křovinořezy, řetězové pily… Přečíst článek

Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole a my Vám za odměnu ukážeme nejnovější slevové kupóny:
1 - výborné    2 - chvalitebné    3 - dobré    4 - dostatečné    5 - nedostatečné

Své dotazy, přání, připomínky a stížnosti nám můžete psát na náš Facebook nebo Twitter.

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru na www.skrblik.cz. Pokud se Vám Skrblíkův zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu [Email] jednoduše odhlásit. :-)