Středeční pravidelná dávka skrblení
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Vydání 1/2017 | www.skrblik.cz
 
 
img-160-160
Češi mají cestovní pojištění v EU zdarma, jen o tom nevědí

Při cestách po Evropské unii, na Island, do Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska máte nárok na ošetření za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. Pokud neplatí při návštěvě lékaře regulační poplatek, nebudete ho platit ani vy. Stačí předložit modrou průkazku pojištěnce.

Prozradíme vám vše důležité o Evropském průkazu zdravotního pojištění a přiblížíme konkrétní podmínky ve všech 31 zemích.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
70 obchodů s výprodeji v aktualizovaném přehledu

Aktualizovali a doplnili jsme přehled 70 obchodů, kde probíhají povánoční výprodeje. Kam se vyplatí zajet na nákup a kdo se jen snaží zákazníky přechytračit?

Prozradíme vám, jak si jednoduše ověřit výhodnost nabídky a jak v některých obchodech ušetřit pár procent navíc.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Alza výprodej -200 %, sleva na jízdenky Eurolines, sleva 200 Kč do Tesca

Do rubriky Skrblíkův týden jsme pro vás vybrali tyto akce:

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Listerine v akci, Jägermeister za super cenu, levná káva Nescafé

Letáková hlídka pro vás objevila Listerine za skvělou cenu a aktuálně nejlevnější Jägermeister na trhu.

Tento týden se vyplatí koupit také rukolu, tyčinky Havlík, Schwarzwaldskou šunku nebo Ledové kaštany Orion. Pozor si dejte na instantní kávu Nescafé: V letáku ji má hned několik marketů, ale zatímco v jednom stojí 79,90 Kč, jinde za tu samou zaplatíte 109,90 Kč.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Návod: Jak dovézt auto z Německa

Dovoz aut z Německa již není tak výhodný, jako býval před pár lety. Nabídka na českém trhu se zvýšila, ceny klesly, koruna oslabila a solidnost některých německých prodejců již také není taková, jaká bývala.

Přesto se v některých případech vyplatí auto u našich sousedů koupit. Poradíme vám, kde hledat výhodné nabídky, upozorníme vás na možná úskalí a krok po kroku vám pomůžeme auto dovézt.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
12 tajných triků, jak ušetřit za hotel

Znáte dva největší mýty související s hotely? Vždy jsou dražší než hostely a o jejich kvalitě vypovídá počet hvězdiček. Zkušení cestovatelé vědí, že tomu tak není.

Skrblík vám v článku poradí jak a podle čeho vybrat hotel s nejlepším poměrem ceny a kvality. Upozorníme vás, na co je dobré si dát pozor a odhalíme, jak se mění ceny ubytování.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Značkové vs. neznačkové zboží: V čem se skutečně liší

"Mezi značkovým a neznačkovým zbožím není žádný rozdíl, ve skutečnosti ho vyrábí jedna a ta samá továrna." Ano, to je často pravda.

Rozdíl je jinde: Nejčastěji v surovinách, ze kterého se produkt vyrábí. Standardní čokoláda se vyrábí z běžných kakaových bobů, dražší prémiová třeba z kvalitního ekvádorského kakaa. Naopak nejlevnější čokoláda často není čokoláda, ale pouze kakaová pochoutka namíchaná z cenově dostupnějších náhražek. A všechny tři mohou sjíždět ze stejné výrobní linky.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
5 věcí, které musíte znát před žádostí o mikropůjčku

Půjčíte si 5 000 Kč, za týden vrátíte 6 000 Kč. RPSN činí hrozivých 10 000 %. Mikropůjčky, známé také jako půjčky do výplaty, jsou zlo s vysokým úročením. U půjček do 4 999 Kč navíc nejste chráněni zákonem o spotřebitelském uvěru.

Poradíme vám lepší alternativu mikropůjček a prozradíme co u nich sledovat, pokud již neexistuje jiná alternativa, jak přijít k penězům.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
Srovnání studentských tarifů: O2, T-Mobile, nebo Vodafone?

Dobrá zpráva: Všechny studentské tarify mají v ceně alespoň 200MB datový balíček a nejméně 120 minut volání měsíčně do všech sítí.

Špatná zpráva: Měsíční úvazek se pohybuje od 300 Kč do 500 Kč a v některých případech ho je nutné podepsat na 24 měsíců. Porovnali jsme za vás, který mobilní tarif je nejvýhodnější.

Přečíst článek
 
 
img-160-160
7 tipů, jak ušetřit za jídlo pro děti

Dětská pitíčka sice mají krásný obal, ale jsou drahá a nezdravě přeslazená. Stačí od mala nechat dítě navyknout na bylinné čaje. Třeba meduňkový nebo heřmánkový doslazený medem.

Podobnou službu dětem udělá ovoce, v nejlepším případě z vlastní zahrádky.

Přečíst článek
 
 
Kdo vyrábí… pneumatiky Imperial

Imperial je relativně nová značka pneumatik založená v roce 2012. Stojí za ní belgická rodinná firma Deldo, čelní evropský prodejce pneumatik, mající ve svém portfoliu své privátní značky jako Atlas, Fortuna, Minerva, Superia či Tristar. Přečíst článek

Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole a my Vám za odměnu ukážeme nejnovější slevové kupóny:
1 - výborné    2 - chvalitebné    3 - dobré    4 - dostatečné    5 - nedostatečné

Své dotazy, přání, připomínky a stížnosti nám můžete psát na náš Facebook nebo Twitter.

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru na www.skrblik.cz. Pokud se Vám Skrblíkův zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu [Email] jednoduše odhlásit. :-)