Středeční pravidelná dávka skrblení
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Vydání 44/2016 | www.skrblik.cz
 
 
img-160-160
Letáková hlídka: Nutella v akci, Kofola za 12,90 Kč, Listerine za skvělou cenu

Zatímco Skrblíkův týden vám nabízí možnost jednorázové úspory, Letáková hlídka vám pomáhá šetřit korunu po korunce. Každý týden pečlivě procházíme haldy letáků a vybíráme to nejzajímavější.

Tento týden nás zaujala dvoulitrová Kofola za 12,90 Kč, velká sklenice originální Nutelly za 89,90 Kč, kilo mandarinek za 19,90 Kč nebo mimořádně výhodná ústní voda Listerine. V  akci jsou také jogurty Jogobella, slunečnicový olej, káva Jacobs Velvet, poctivé čokolády J. D. Gross nebo Tatranský čaj. (Tento čaj ale není vhodný pro děti. :)

Celý článek
 
 
img-160-160
Káva v McDonalds zdarma, parkování na vídeňském letišti za 1 €, levný espresso kávovar

Ve stávajícím týdnu můžete využít tyto akce a slevy:

Celý článek
 
 
img-160-160
Prima PORT: Slevy v hodnotě více než 20 000 Kč na jedné kartě

Možná znáte slevové programy O2 Extra výhody a Našim pro radost od T-Mobile, Prima PORT funguje na podobném principu. Členové programu mohou čerpat slevy na vstupném, na jízdenkách nebo za nákupy v obchodech.

Stačí se zaregistrovat a používat kartičku pojmenovanou PORTka. Slev jsou desítky a největší radost z nich budou mít rodiny s dětmi. Ušetřit mohou bez problémů stovky korun měsíčně.

Celý článek
 
 
img-160-160
6 tipů, jak ušetřit za zimní pneumatiky

Ještě nemáte přezuto? Tak to možná oceníte článek s šesticí tipů, díky kterým můžete ušetřit na zimních gumách. Častou chybou je třeba automatická koupě vítěze srovnávacích testů, neboť bodový odstup mezi jednotlivými pneumatikami bývá zanedbatelný. To však neplatí o ceně.

Prozradíme vám skvělý a jednoduchý fígl, díky kterému přesně poznáte, kdy byla která pneumatika vyrobena. Při koupi nových gum tak získáte jistotu, že jste nekoupili zpuchřelého ležáka.

Celý článek
 
 
img-160-160
13 rad před cestou na vánoční trhy do Vídně

První Starovídeňský adventní trh se ve Freyungu konal v roce 1772 a lidové tradice a řemesla přežívají v hlavním městě našich sousedů dodnes. Trhů se každoročně koná hned několik.

Ten hlavní na Radničním náměstí (Rathausplatz) se letos otvírá 12. listopadu, Skrblík vám poradí, kam se vyplatí zajet, jestli je lepší vlak, autobus nebo auto a kde nejvýhodněji zaparkujete.

Celý článek
 
 
img-160-160
16 věcí, které si (ne)můžete vzít na palubu letadla

Jak je to s noži, tekutinami, zapalovači nebo kosmetikou na palubách letadel? Některé předměty si musíte povinně odbavit, jiné se berou na palubu letadla a s některými nesmíte vůbec cestovat. Náš přehled vám vše ujasní.

Podělíme se s vámi také o naši vychytávku, díky které na cestách šetříme peníze a odpadají nám starosti.

Celý článek
 
 
img-160-160
5 předpokladů pro schválení hypotéky

Průměrná výše hypotéky jsou přibližně 2 miliony korun, a tak není divu, že banky si každou žádost velmi důkladně prověřují. Proces schvalování hypotéky obvykle trvá kolem jednoho měsíce.

Během schvalování se zkoumají mj. výdaje žadatele, jeho věk nebo výše příjmů. Všechny vám popisujeme bod po bodu a přidáme smutný příběh jedné východočeské rodiny.

Celý článek
 
 
img-160-160
Zajímavost: Kolik stojí roční provoz domácích spotřebičů

Nabíječka na mobil používaná jednu hodinu denně po celý rok spotřebuje elektřinu za 3 Kč. Notebook zapnutý 6 hodin denně dodavateli elektřiny vydělá 240 Kč a třeba provoz elektrického bojleru s nočním proudem vyjde ročně téměř na 12 tisíc.

Prohlédněte si velmi zajímavou grafiku udávající roční náklady na provoz domácích spotřebičů. A již nevypojujte nabíječku na telefon ze zásuvky. Za rok tak neušetříte ani na rohlík. :)

Celý článek
 
 
img-160-160
Studentský průkaz ISIC = záruka slev po celém světě

ISIC je mezinárodně uznávaný studentský průkaz, díky kterému je možné čerpat slevy a využívat studentské vstupné po celém světě. Členové Skrblíkova týmu si jeho funkčnost ověřili ve Spojených státech i v Číně.

Slevy pro držitele karet ISIC nabízí také Alza, McDonalds, Regiojet nebo Neoluxor. Pro čtenáře jsme připravili přehled slev a také informace o velmi výhodném cestovním pojištění.

Celý článek
 
 
img-160-160
Co byste měli vědět o pojištění proti povodním a záplavám

Věděli jste, že povodeň a záplava jsou dva zcela odlišné jevy? U pojištění nemovitosti je rozdíl mezi nimi zásadní. Jako povodeň se označuje zaplavení určitého území vodou, která se vylila výhradně z břehů vodních toků či nádraží.

Naproti tomu záplava může navíc být způsobena vydatnými dešti, táním sněhu nebo prasklým vodovodním potrubím. V článku vám prozradíme, jak je to s pojištěním a kde si můžete zjistit míru rizika zaplavení ve vaší lokalitě.

Celý článek
 
 
Kdo vyrábí… pneumatiky Nankang

Tradice pneumatik Nankang sahá až do roku 1959, dnes spadají do ekonomické třídy a vyrábějí se ve dvou továrnách na Tchaj-wanu a v jedné továrně v Číně. Nankang má v nabídce několik modelů standardních, sportovních, prémiových a zimních pneumatik. Zobrazit článek

Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole a my Vám za odměnu ukážeme nejnovější slevové kupóny:
1 - výborné    2 - chvalitebné    3 - dobré    4 - dostatečné    5 - nedostatečné

Své dotazy, přání, připomínky a stížnosti nám můžete psát na náš Facebook nebo Twitter.

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru na www.skrblik.cz. Pokud se Vám Skrblíkův zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu *|EMAIL|* jednoduše odhlásit. :-)