Aktuální šetřící tipy každou středu pro Vás
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Vydání 3/2016 | www.skrblik.cz
 
 
img-160-160
Nejlepší bankovní účty zdarma

Kdo má účet v české bance, zaplatí za něj v průměru 177 Kč měsíčně. To jsou více než dva tisíce korun ročně. A to je hodně!

Máme pro vás tipy na několik bankovních účtů, u kterých se neplatí ani za vedení, odchozí a příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy ani za internetové bankovnictví. Ba co víc, jeden z nich nabízí zdarma vklady na účet složenkou a 10 výběrů z libovolného bankomatu každý měsíc.

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
12 nejčastějších triků na okrádání turistů

Zahraniční turisté jsou pro podvodníčky nejlepší kořistí. Mívají u sebe vysoký obnos peněz, chtějí utrácet, neznají místní prostředí a často jsou přehnaně důvěřiví. Upozorníme vás na 12 nejčastějších triků těchto lumpů, z řadou z nich jsme se na našich cestách setkali na vlastní kůži!

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
9 super výhod kreditních karet

Veděli jste, že s kreditní kartou v kapse můžete získat slušné cestovní pojištění zdarma, prodlouženou záruku na domácí spotřebiče nebo bezplatný vstup do letištních salónků? Podobných výhod vám představíme rovnou devět.

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
20 nejlevnějších a nejdražších měst v Evropě

Zpáteční letenka, cesta z/na letiště, alespoň trochu slušný hotel, jízdenka na MHD, strava a vstupné do několika zajímavých atrakcí. Tyto náklady jsme porovnali u 20 převážně evropských destinací, do kterých se lze velmi snadno dopravit letadlem z ČR a nejbližšího okolí. Je levnější Stockholm, Malta, Londýn, Tel Aviv nebo Paříž?

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
Hypotéka: Co vám v bance neřeknou

Víte, jaká je největší chyba při žádání o hypotéku? Návštěva jedné jediné banky. Vysvětlíme vám, co jsou úroky a jak se počítají, jak si vás banka může přivázat a jaké jsou předpoklady pro úspěšné schválení hypotéky. Také vás seznámíme s případem jedné rodiny z Rychnovska, která se vlastní upovídaností připravila o již schválenou hypotéku.

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
Kdy je zapnutý noční proud?

Časy spínání nočního proudu (nízký tarif, NT) se liší v závislosti na distributorovi, ročním období, dnu v týdnu nebo sazbě elektřiny. Prozradíme vám, kdy přesně může být levnější elektřina dodávána do vaší domácnosti a jak si chytře ohlídat dodávky nočního proudu.

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
Rizikové životní pojištění

Rizikové životní pojištění pomáhá pozůstalým v případech, kdy dojde k úmrtí pojištěného. Na rozdíl od ostatních typů životního pojištění se u něj netvoří kapitálová hodnota ani ho není možné odečíst z daní.

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
13 slev na pohonné hmoty, o kterých jste neměli tušení

Stačí si objednat SMS zprávu se speciálním kódem a benzín či naftu máte rázem levnější o padesáťák. Při nákupu v Tescu se zase vyplatí schovávat si účtenky, palivo mohou zlevnit o celou korunu. Máme pro vás celkem 13 tipů, díky kterým můžete ušetřit při nákupu pohonných hmot.

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
Zavazadla do letadla: Příručka pro nováčky

Jaký je rozdíl mezi příručním a odbavovaným zavazadlem? Co je možné dát do kabinového a co do zapsaného zavazadla? A co se nesmí převážet v příručních zavazadlech? Odpovíme na vše, plus pro vás máme přehled povolených rozměrů a hmotnostní limity zavazadel u vybraných aerolinek.

Zobrazit
 
divider image
 
img-160-160
Erasmus: Jak téměř zdarma studovat v zahraničí

Erasmus je studijní program, který vybraným studentům VŠ umožní vycestovat na několikaměsíční pobyt do zahraničí. EU účastníkům programu poskytuje stipendium až 580 eur měsíčně. Studijní pobyt je možné strávit také v exotických destinacích, jako je tropický ostrůvek Réunion u pobřeží Afriky nebo Pointe-à-Pitre v Karibiku.

Zobrazit
 
 
Ze Skrblíkova archívu

Úzké uličky medíny s čerstvým ovocem v bio kvalitě, vynikající mátový čaj za pár korun a dovádění na čtyřkolkách v poušti i mezi palmami. Maroko je cenově jedna z nejpříznivějších exotických destinací, které můžete navštívit. Skrblík byl v Maroku předloni, do článku pro vás shrnul řadu postřehů, tipů a rad. Zobrazit článek

img 600 290
Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole a my Vám za odměnu ukážeme nejnovější slevové kupóny.
( 1 ) | ( 2 ) | ( 3 ) | ( 4 ) | ( 5 )

O čem si chcete ve Zpravodaji přečíst příště? Máte pro nás tip na zajímavou akci, nebo jen chcete předat zpětnou vazbu? Pište na pn@skrblik.cz

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru našeho zpravodaje na stránkách www.skrblik.cz. Pokud se Vám Skrblíkův zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu *|EMAIL|* jednoduše odhlásit. :-)