Aktuální šetřící tipy každou středu pro Vás
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Skrblíkův zpravodaj 29/2015
 
 
img-160-160
Získejte dotaci až 85 % na pořízení nového kotle

Od podzimu 2015 bude možné získat dotaci na pořízení nového kotle na uhlí, kombinovaného kotle na uhlí a biomasu, nebo na nákup a instalaci obnovitelného zdroje energie, tepelného čerpadla či kotle na biomasu. Dotaci lze kombinovat s účastí v programu Nová zelená úsporám.

Skrblík vám prozradí co musíte udělat pro získání příspěvku ve výši až 85 % uznatelných nákladů. Také víme, v jakých městech mají obyvatelé nárok na zvýšený příspěvek v důsledku znečištěného ovzduší.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Skrblík vysvětluje: Proč jsou na spořicích účtech tak nízké úroky a kdy se zase zvýší

Ještě před pár lety nebyl žádný problém uložit si peníze na spořicí účet s úrokovou sazbou 3,00 - 3,50 % ročně. Nyní úroky nepokryjí ani inflaci a za "slušný" úrok lze dnes považovat 1,50 % ročně. Proč?

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Frankfurtská tabulka: Kolik peněz můžete získat zpět za pokaženou dovolenou?

Koupili jste si zájezd a umístili vás do jiného než smluveného hotelu? V případě oprávněné reklamace můžete získat zpět až 25 % z ceny zájezdu. Za poškození pokoje nebo výskyt hmyzu vám mohou vrátit až 50 %. Kompenzaci lze získat i za chybějící vanu, klimatizaci nebo jednotvárnou stravu.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Návod na Airbnb: Ubytování v soukromí, obvykle levnější alternativě hotelu

Airbnb je internetová stránka, která zprostředkovává kontakt mezi cestovateli a mezi lidmi, kteří nabízejí k pronájmu pokoj nebo rovnou celý byt. Najít si na cestách ubytování přes Airbnb bývá levnější než hotel a při troše štěstí výrazně zábavnější. Přečtěte si náš návod plný osobních zkušeností!

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Životní pojištění: Co je dobré znát, než na dveře zaklepe finanční poradce

Pro koho je životní pojištění vhodné a kdo se jeho sjednáním jen a pouze okrádá? Jak funguje životní pojištění, jaké daňové úlevy je možné získat a jaké triky finančních poradci používají, aby z vaší kapsy získali svou provizi?

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Záruka na nové auto: Co vám v autosalonu neřeknou

Některé automobilky nabízejí záruku na nové auto v trvání až 7 let. Jaké jsou její podmínky? Na které části auta se nevztahuje ani zákonná dvouletá záruka? A věděli jste, že na servisní prohlídky není nutné jezdit do autorizovaných servisů?

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Cash back: Peníze si vyberete na pokladně, k bankomatu nemusíte

Nejedná se o novinku, přesto není mezi lidmi příliš známá. Služba cash back umožňuje výběr částky do 1 500 Kč při placení kartou v supermarketu nebo na benzínce. Ušetříte čas strávený hledáním bankomatu a někdy také peníze, služba je u většiny bank bezplatná.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Podnikatelé a živnostníci pozor! Podvodníci vás opět zkouší napálit

Dle našich informací se v uplynulých dnech ve schránkách podnikatelů napříč celou republikou začaly opět objevovat obálky s hlavičkou European Business Number. Tváří se jako oficiální psaní, ve skutečnosti jde o objednávku placené inzerce v ceně 55 000 Kč. V článku vám poradíme, jak máte postupovat!

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Dobrá koupě: Pánská i dámská běžecká obuv za 499 Kč

V Lidlu mají od čtvrtka 23. července 2015 v akci běžeckou obuv, dle recenzí na internetu jde za danou cenu o skvělou koupi. Na obuvi bude viset cenovka 499 Kč.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Stavební parcely zdarma

Některá města bojují se zvyšováním průměrného věku obyvatelstva jednoduše - nabízejí zájemcům možnost získat zdarma stavební parcely pro výstavbu rodinných domů. Jedna z obcí takto investuje pozemky o rozloze 1 000 - 3 000 metrů čtverečních.

Chci vědět víc
 
 
Nepřevzetím úředního dopisu se ničemu nevyhnete!

Ve správním řízení u přestupku se nelze povinnosti vyhnout tím, že úřední dopis nepřevezmete. Podle § 24 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb. se písemnost považuje za doručenou poté, co vyprší lhůta 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena. Nicméně v následujícím odstavci zákon dává adresátům, kteří prokážou svou nepřítomnost nebo vážný důvod, možnost požádat o určení neplatnosti doručení.img 600 290
A to už je pro tento týden opravdu všechno. Další Skrblíkův zpravodaj čekejte ve své schránce zase ve středu. Aktuální tipy sledujte na našem Facebooku a Twitteru.

Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole a my Vám za odměnu ukážeme nejnovější slevové kupóny.
( 1 ) | ( 2 ) | ( 3 ) | ( 4 ) | ( 5 )

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru našeho zpravodaje na stránkách www.skrblik.cz. Pokud se Vám Skrblíkův zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu *|EMAIL|* jednoduše odhlásit. :-)