Aktuální šetřící tipy každou středu pro Vás
Zobrazit email v prohlížeči
 
Logo Skrblík.cz
Skrblíkův zpravodaj 22/2015
Speciál o cestování
 
 
img-160-160
Srovnání: 20 nejlevnějších a nejdražších měst v Evropě

Vybrali jsme 20 měst v Evropě, do kterých létají nízkonákladové aerolinky z Prahy, Brna, Bratislavy nebo Wroclawi a srovnali veškeré náklady na týdenní pobyt v nich.

Do srovnání jsme zahrnuli cenu letenky, dopravy z letiště, jídenky na MHD, hotelu nebo náklady na stravování. Kde je nejlevněji, které město klame a kde zaplatíte třikrát víc za dopravu z letiště než za zpáteční letenku?

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
12 věcí, které musíte znát před rezervací hotelu

Aktualizovali a doplnili jsme pro vás článek o tom, jak můžete ušetřit za hotely. Poradíme vám jak vybírat hotel, kde najít ten nejlevnější nebo jak získat tajné slevy.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Věděli jste, že za cestovní pojištění po EU nemusíte platit? Řekneme vám proč!

Možná jste to nevěděli, ale při cestách po EU a několika dalších zemích máte nárok na ošetření za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. To znamená, že pokud mají obyvatelé navštíveného státu ošetření u lékaře zcela zdarma, vy ho máte také. A pokud za návštěvu platí regulační poplatek 10 €, zaplatíte ho i vy.

Pro ošetření za těchto podmínek stačí předložit českou průkazku pojišťovny. Skrblík pro vás má přehled podmínek ve všech zemích, kde tato možnost existuje.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Super akce: Jízdenky do Barcelony a zpět za 2 €

Megabus je náš oblíbený nízkonákladový autobusový dopravce. Své autobusy má vybavené zásuvkami, klimatizací, toaletou a bezplatným wi-fi, takže cestovat s ním není zase taková otrava.

A právě nyní Megabus nabízí jízdenky z Kolína nad Rýnem do Barcelony a zpět za 2 eura!

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
12 tipů díky kterým na dovolené ušetříte

Víte, jak získat GPS navigaci pro kteroukoliv zemi na světě zdarma? Měli jste tušení, že některé hotely nabízejí bezplatné jízdenky na MHD? A proč je zbytečné si kupovat cestovní průvodce? (Můžete si je zdarma půjčit v knihovně.

Dali jsme pro vás dokupy 12 tipů, díky kterým na cestách ušetříte peníze. Stačí si je přečíst.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Návod: Jak reklamovat zkaženou dovolenou

Věděli jste, že při změně hotelu, ve kterém vás cestovka ubytuje, můžete získat slevu ze zájezdu ve výši až 25 %? Za hmyz na pokoji můžete získat zpět až 50 %, za chybějící horkou vodu 15 % a za zkažené jídlo až 30 %.

Dovolená je za dveřmi, buďte připraveni pro případ, kdy se nebude vyvíjet dle vašich očekávání. Přečtěte si náš návod na reklamaci zájezdu!

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Plaťte kartou Visa a získejte slevu na benzín, do kina, do Tesca, nebo do Intersportu

Až do konce června má Benzina zajímavou akci, stačí platit kartami Visa a získáte jednu z šesti slev: Palivo Verva levnější o 1 Kč na 1 litru, oblečení v Intersportu levnější o 20 %, lístek do Cinestaru za 99 Kč, slevu 200 Kč do Tesco Potraviny Online nebo slevy 10 % do Datartu a Bontonlandu.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Plyn zlevňuje o 12 %, nevyplatí se fixovat jeho cenu

Dle výhledu cen energií na rok 2016 plyn zlevňuje o 12 %, silová elektřina o 9,6 %. V obou případech jde o zlevnění čisté ceny energie, nikoliv zlevnění celkové částky.

Z tohoto výhledu vyplývá, že se v současné době nevyplatí smluvně fixovat cenu energií.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
Lidl: Funkční triko a kraťasy za 129 Kč, dámský top za 99,90 Kč

Lidl nabízí od pondělí 1. června v akci dámské i pánské funkční triko za 129 Kč, dámské funkční kraťasy za 129 Kč a dámský funkční top za 99,90 Kč.

Vše je v nabídce v několika barvách a v několika velikostech. Funkční znamená, že materiál odvádí pot od těla, nedrží se v tričku, jako je tomu třeba u bavlny.

Chci vědět víc
 
divider image
 
img-160-160
T-Mobile změnil pravidla FUP, některé zákazníky zcela odřízne od internetu

T-Mobile změnil pravidla mobilního internetu, některé zákazníky po vyčerpání zakoupených dat zcela odřízne od internetu. Nejste to i vy? Dozvíte se ve článku.

Chci vědět víc
 
 
Věděli jste o... šunkách?

Šunky se dělí do čtyř skupin dle úrovně kvality. Nejkvalitnější šunky se označují dodatkem nejvyšší jakosti (čisté svalové bílkoviny tvoří nejméně 16 % hmotnosti. Méně kvalitní jsou šunky výběrové (alespoň 13 %) a standardní (minimálně 10 %). Nejméně kvalitní jsou šunky konzumní, které nejsou zakotveny ve vyhlášce, ale svalovina v nich obvykle tvoří 7 a více procent.img 600 290
A to už je pro tento týden opravdu všechno. Další Skrblíkův zpravodaj čekejte ve své schránce zase ve středu. Aktuální tipy sledujte na našem Facebooku a Twitteru.

Jak se vám líbilo toto vydání Skrblíkova zpravodaje?
Oznámkujte nás jako ve škole - stačí kliknout na známku a to je vše.
( 1 ) | ( 2 ) | ( 3 ) | ( 4 ) | ( 5 )

Proč Vám přišel tento email?
Registroval(a) jste se k odběru našeho zpravodaje na stránkách www.skrblik.cz. Pokud se Vám Skrblíkův zpravodaj nelíbí, můžete jeho odběr pro adresu *|EMAIL|* jednoduše odhlásit. :-)