Pokud se vám Zpravodaj nezobrazuje správně, můžete si ho zobrazit ve svém prohlížeči
Logo Skrblík
Povolte zobrazení obrázků a uvidíte více!

Česká spořitelna ruší stará Sporožira, účty převede na dražší

Není to vůbec dlouho, co jsme psali o chystaném zdražování a opět máme Českou spořitelnu v hlavní roli.

Spořitelna v srpnu zruší starý typ účtu Sporožiro. Podle iDnes.cz využívá tento typ účtů 700 000 lidí. Ti mohou buď přistoupit na změnu účtu na dražší, nebo smlouvu vypovědět.

Skrblík vám prozradí, proč se vyplatí účet vypovědět a jaký bezplatný účet bude vyhovovat přesně vašim požadavkům. Přečtěte si článek a přestaňte platit bance poplatky!

Přečíst článek

Spoření

Proč jsou u spořicích účtů tak nízké úroky?

Spořicí účty ještě před pár lety sloužily skutečně ke spoření. Úroková sazba mnohdy překračovala hranici 3 % p. a. - a tedy i inflaci.

Dnes se dá za "slušnou" považovat úroková sazba kolem 1,50 % ročně, se kterou nepokryjete ani inflaci. Proč jsou úrokové sazby tak nízko? A kdy zase vzrostou?

Zjistit více

Cestování

Prohlídky měst „zdarma“ vedené lokálními patrioty

Free City Tours jsou zajímavou volbou, jak poznat život v cizím městě.

Místo komerčních průvodců v reklamních autobusech vám společnost budou dělat místní nadšenci a patrioti. Zájemce o prohlídku (často s alternativním nádechem) provádí zcela zdarma s tím, že v případě spokojenosti přijímají po skončení dýško. Na Skrblíkovi si můžete přečíst osobní zkušenosti a tipy na prověřené free walking tours v Berlíně nebo Londýně.

Přečíst celý článek

Nakupování

Odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů

Při nákupu zboží na internetu, telefonu, na předváděcích akcích, v rámci teleshoppingu nebo i na ulici má fyzická osoba právo od nákupu do 14 dnů beztrestně odstoupit.

Skrblík vás upozorní na důležité podmínky této možnosti. Mimo jiné na to, že možnost odstoupení od smlouvy se nevztahuje na případy, kdy je na faktuře u odběratele uvedeno IČ.

Chci se dozvědět více

Letáková hlídka

Cyklodresy pro pány i dámy za 199 Kč

Super akce v Lidlu pro všechny sportovce - pánský i dámský cyklodres jen za 199 Kč a funkční triko za stejný peníz.

Více slev

Ze Skrblogu

Michal Pavelka a telefonát z Vodafonu

Co nabídla slečna Tereza z Vodafonu Michalovi a proč jí hned nepoložil telefon?

Přečíst článek

Aktuálně ve fóru

Do kina jen za 69 Kč

Pražská kina Lucerna, Atlas, Evald a Mat mají super akci - od 10. do 16. července zaplatíte na vstupném jen 69 Kč. V nabídce jsou mimo jiné filmy Vlk z Wall Street, Trabantem až na konec světa nebo Pulp Fiction.

Více filmů, více informací

Slevové kupóny

Alza.cz: Doprava do Alzaboxu v červenci zdarma

Po celý červenec si můžete nechat doručit zboží z obchodu Alza do libivolného Alzaboxu zdarma. Alzabox je samoobslužná schránka, kterou naleznete na 17 místech napříč Prahou.

Zobrazit nabídku

A to je pro tento týden všechno. Pomožte ušetřit i své rodině nebo přátelům a přepošlete jim tento email! Čekání na příští newsletter si můžete zkrátit sledováním aktuálních šetřících tipů na skrblím Facebooku a Twitteru. Také nám můžete napsat, jak by šel Skrblíkův Zpravodaj vylepšit! :-)
Odhlásit *|EMAIL|* ze Skrblíkova Zpravodaje.