Pokud se vám Zpravodaj nezobrazuje správně, můžete si ho zobrazit ve svém prohlížeči
Logo Skrblík
Povolte zobrazení obrázků a uvidíte více!

Bezplatné cestovní pojištění po EU

Při cestách po EU a do Švýcarska, Norska, Lichtenštejnska a na Island si můžete vystačit s průkazkou od pojišťovny.

Platný Evropský průkaz zdravotního pojištění vám zajistí péči za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. Na Skrblíkovi naleznete detailní informace pro nejnavštěvovanější státy EU, tipy jak se ještě více připojistit a další cenné rady.

Více informací

Energie

ČEZ: Přechodem na eTarif ušetříte 726 Kč ročně

Ve vyúčtování elektřiny je třeba rozlišovat pojmy sazba a tarif. Sazbu ovlivňuje skladba spotřebičů ve vaší domácnosti, jak ušetřit za ni, se dozvíte v některém z příštích Zpravodajů.

Tarifů má každý dodavatel hned několik. Liší se od sebe délkou smlouvy, zákaznickou podporou nebo formou vyúčtování. Máte-li ČEZ, můžete změnou z tarifu COMFORT na eTarif ušetřit 726 Kč ročně. Specifikem tohoto tarifu je, že vyúčtování, zálohy, platby i podpora se řeší čistě přes internet.

Cestování

Z Prahy k moři a zpět za 407 Kč

Levné autobusové jízdenky z Prahy do polského Gdaňsku nabízí nízkonákladový přepravce PolskiBus.com. Zpáteční jízdenky z Prahy do Gdaňsku se dají včetně rezervačního poplatku sehnat již za 62 zlotých (407 Kč).

Gdaňsk je historické město ležící na pobřeží Baltského moře. Nedaleko od barevných domečků na nábřeží, konkrétně na poloostrově Wasterplatte, se odehrála jedna historická událost světového významu. 1. září 1939 ve 4:45 ráno tam začala 2. světová válka.

Kromě Gdaňsku jsou v nabídce ještě levné autobusové jízdenky z Prahy do Varšavy, Wroclawi, Poznaně, Lodže a Bydhoště.

Pojištění

Pojištění psů a koček

Máte doma štěkajícího nebo mňoukajícího mazlíčka?

Hned trojice pojišťoven nabízí pojištění psů nebo koček. To se vztahuje na léčbu a zákrok u veterináře, některá pojištění navíc kryjí úhyn zvířete nebo škodu způsobenou jednáním zvířete. Třeba když čivava Alík zakousne sousedovu slepici.

Ze Skrblogu

Pavelkovo skrblení 4

Michal Pavelka a historka o tom, jak se léčí horečka na východním Slovensku.

Aktuálně ve fóru

Kvalitní výrobky privátních značek

Lidl, Billa, Kaufland i další markety mají své privátní značky. Tipy na kvalitní výrobky najdete ve fóru!

Slevové kupóny

Sleva 50 $ na Hotels.com

Platí pro rezervace do 19. listopadu 2014, platba musí být provedena v průběhu rezervace.

A to je pro tento týden všechno. Pomožte ušetřit i své rodině nebo přátelům a přepošlete jim tento email! Čekání na příští newsletter si můžete zkrátit sledováním aktuálních šetřících tipů na skrblím Facebooku a Twitteru. :)
Odhlásit *|EMAIL|* ze Skrblíkova Zpravodaje.