, vařit | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Jak dlouho vařit špecle

Pondělí, 19. srpen 2019 Marie Stejskalová

Co jsou špecle? Jak udělat špecle? Jak dlouho vařit špecle? 1 Co jsou špecle? Špecle se řadí mezi těstoviny, nejčastěji se s nimi setkáme v podobě nudlí nebo malých nočků. Jedná se o rychlovku, kterou z minima surovin doma vytvoříme za pár minutek (plus tedy trochu času na odležení těsta, cirka 10–15 minut). Pokud ale nechceme špecle připravovat doma, […] Celý článek »

Jak dlouho vařit pohanku

Pondělí, 05. srpen 2019 Markéta Dyjaková

Co je to pohanka? Je pohanka zdravá? Jak dlouho vařit pohanku? Jak dlouho vařit pohankovou krupici? 1 Co je to pohanka Pohanka je pseudoobilnina, která je lehce stravitelná. Obsahuje mnoho vlákniny, vitamínů a minerálů, které příznivě působí na naše zdraví. Posilují naši imunitu a tedy příznivě působí na náš organismus. Zelená pohanka je také krmnou a medonosnou rostlinou. […] Celý článek »

Jak dlouho vařit domácí nudle

Pondělí, 05. srpen 2019 Markéta Dyjaková

Jak připravit domácí nudle do polévky? Jak uvařit domácí nudle? Jak dlouho vařit domácí nudle? Jak připravit celestýnské nudle? 1 Jak připravit domácí nudle do polévky Příprava domácích nudlí je v zásadě velmi jednoduchá. Existuje však mnoho receptů na těsto. Někdo je dělá z polohrubé mouky a někdo zase z hrubé nebo hladké. Dále se do těsta přidává vejce […] Celý článek »

Jak dlouho vařit špagety

Neděle, 28. červenec 2019 Zdeňka Kolářová

Kde se vzaly špagety a ostatní těstoviny? Jaké jsou druhy špaget podle složení? Jak na přípravu špaget? Jak dlouho vařit špagety? Jak dlouho vařit špagety al dente? 1 Kde se vzaly špagety a ostatní těstoviny Špagety jsou druh těstovin, které mají dlouhý tenký tvar o průměru cca 2mm a délce nejčastěji 30 cm. Samotný jejich název pochází z italského slova […] Celý článek »

Jak dlouho vařit luštěniny

Neděle, 28. červenec 2019 Zdeňka Kolářová

Co jsou luštěniny? V čem je prospěšnost luštěnin? Jaká je příprava luštěnin? Jak dlouho vařit luštěniny? 1 Co jsou luštěniny Luštěnin existuje celkově velké množství druhů, ale mezi základní druhy se řadí: Hrách – běžně se prodává buď v suchém stavu zelený, žlutý nebo půlený žlutý a nebo čerstvý čizmražený zelený hrášek. Hrách má nejvíc vitamínů B […] Celý článek »

Jak dlouho vařit jáhly

Neděle, 28. červenec 2019 Zdeňka Kolářová

Co jsou jáhly? V čem je prospěšnost jáhel? Jak zajistit dobrou kvalitu jáhel? Jak dlouho vařit jáhly? Recepty na pokrmy z jáhel 1 Co jsou jáhly Jáhly jsou velmi ceněná potravina, která vzniká odstraněním svrchní části prosa setého. Vzniknou tak žluté kuličky o průměru přibližně jeden milimetr. Jedná se lehce stravitelnou bezlepkovou surovinu, a proto je velmi ceněna […] Celý článek »

Jak dlouho vařit špenát

Pátek, 26. červenec 2019 Jana Olašinová

Jak dlouho vařit špenát? Jak uvařit špenát jako přílohu? Jak připravit špenát se smetanou? Recepty z čerstvého špenátu Co je baby špenát? Co dělat, když je špenát hořký? Jak použít zmrazený špenát? 1 Jak dlouho vařit špenát Špenát není vhodný na dlouhou tepelnou úpravu. Při použití syrového špenátu, můžete nechat lístky jen krátce projít varem nebo pár […] Celý článek »

Jak dlouho vařit Salko

Pátek, 26. červenec 2019 Jana Olašinová

Jak dlouho vařit Salko? Jak připravit karamel ze Salka v mikrovlnce? Karamelové Salko Jak udělat krém ze Salka? Recepty se Salkem Jak zahustit Salko? 1 Jak dlouho vařit Salko Neotevřenou plechovku Salka vložíme do hrnce s vodou a vaříme 2 až 3 hodiny. Nezapomeňte dávat pozor, aby se voda z hrnce nevyvařila. Bez vody by mohla plechovka s kondenzovaným mlékem […] Celý článek »

Jak dlouho vařit dýni Hokaido

Pátek, 26. červenec 2019 Jana Olašinová

Jak dlouho vařit dýni Hokaido? Co je to dýně Hokaido? Jak využít dýně Hokaido jako přílohu? Jak připravit dýni Hokaido? Recepty pro děti s dýní Hokaido 1 Jak dlouho vařit dýni Hokaido? Dýně Hokaido se vaří podobně jako brambory. Nejdříve dýni dobře očistíme a nakrájíme na kousky, které opatrně vložíme do vroucí osolené vody. Vaříme do měkka […] Celý článek »

Jak dlouho vařit těstoviny

Pátek, 26. červenec 2019 Lapetka

Jaké jsou druhy těstovin? Jak vybrat správný druh těstovin? Jak dlouho vařit těstoviny? Jak dlouho vařit těstoviny al dente? Jak dlouho vařit těstoviny lasagne? 1 Jaké jsou druhy těstovin? Těstoviny se dají dělit mnoha způsoby a každý z nich má své opodstatnění. Mezi ty nejzákladnější patří dělení dle tvaru – určitě není v naších (a možná ničích) silách vyjmenovat […] Celý článek »