, kde pramení | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Kde pramení Dunaj

Středa, 25. červenec 2018 Lenka Rutteová

Kde pramení Dunaj? Jak se dostat k prameni Dunaj autem? Jak se dostat k prameni Dunaj na kole? Jak se dostat k prameni Dunaj pěšky? Kam se vlévá Dunaj? 1Kde pramení Dunaj Dunaj má již od dob Starověkého Říma latinský název Danubius. Historicky se pramen Dunaje posouval, protože byla postupně nacházena další a další místa, která byla zdrojem tohoto […] Celý článek »

Kde pramení Labe

Středa, 25. červenec 2018 Lenka Rutteová

Kde pramení Labe? Jak se dostat k prameni Labe autem? Jak se dostat k prameni Labe na kole? Jak se dostat k prameni Labe pěšky? Kam se vlévá Labe? 1Kde pramení Labe Řeka Labe pramení v Krkonošském národním parku. Jedná se o jedno z nejvyhledávanějších turistických míst Krkonoš. Prameniště je sice pouze symbolické, protože skutečný pramen nacházející se na Labské louce […] Celý článek »

Kde pramení Vltava

Středa, 25. červenec 2018 Lenka Rutteová

Kde pramení Vltava? Jak se dostat k prameni Vltavy autem? Jak se dostat k prameni Vltavy na kole? Jak se dostat k prameni Vltavy pěšky? Kam se vlévá Vltava? 1Kde pramení Vltava Jedna z největších českých řek, Vltava, pramení na Šumavě, až v jejím pohraničním pásmu. Konkrétně její pramen najdeme pod jihovýchodním svahem Černé hory. Vltava pramení v nadmořské výšce 1172 m. […] Celý článek »