Půjčky

Díky nevýhodné půjčce můžete ročně zbytečně platit až několik tisíc. Poradíme vám, jakých půjček se určitě vyvarovat a jak případně postupovat při úvěrových problémech.

1Dejte si pozor na nebankovní půjčky!

U nebankovních půjček bývá vysoká úroková míra a zároveň velké riziko, že je jejich poskytovatel nepoctivý. Skrblík vám dá cenné rady, od koho si rozhodně nepůjčovat, když by ani na chleba nebylo.

2Vyřešte své úvěrové problémy!

Poradíme vám, jak můžete v případě potřeby vyřešit své úvěrové problémy. Víme, kdy se můžete dostat do registru dlužníků a neplatičů a jak si lze s věřiteli domluvit splátkový kalendář. Pokud je to nutné, máme pro vás srozumitelný návod, jak můžete vyhlásit osobní bankrot.

3Využívejte kreditní karty k vašemu prospěchu

Kreditní karty nemusí nutně znamenat zlo, naopak – jejich používáním můžete získat celou řadu výhod. Ve Skrblíkově přehledu zjistíte, které kreditní karty jsou výhodné a proč.

4Jak na splátky bez navýšení

Využíváte-li nákupy na splátky bez navýšení nebo o tom uvažujete, přečtěte si naše rady a doporučení. Poradíme vám, čeho byste se měli vyvarovat a kde se mohou skrývat možné problémy.

5Dejte si pozor na přečerpání účtu

Přečerpání účtu vám může posloužit jako bezúročná půjčka, je však nutné účet včas vyrovnat. Skrblík vám poradí, jak kontokorent správně využívat a čeho se vyvarovat.