Pojištění

U pojištění platí, že nejhorší jsou ta včas nesjednaná. Poradíme, která pojištění má smysl platit a kde je možné ušetřit.

1Nepleťte si pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti

Mezi pojištěním domácnostipojištěním nemovitosti je rozdíl, ale přesto mají jedno společné – vyplatí se je pořídit. Vysvětlíme vám rozdíly mezi oběma pojištěními, poradíme, jak ušetřit, a upozorníme na nejčastější chyby při sjednávání pojištění.

U pojištění domácnosti doporučujeme srovnat nabídky vícero pojišťoven.

2Při cestách po EU není zdravotní pojištění nutné

Při cestách po Evropské unii nemusí být vždy nutné sjednávat si cestovní pojištění, plně vám postačí, když si s sebou přibalíte průkazku od pojišťovny. Kompletní podmínky naleznete na stránce o Evropském průkazu zdravotního pojištění.

3Sjednejte si pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištění odpovědnosti za škodu se lidově říká pojistka na blbost. Chrání vás před nutností hradit škody způsobené v běžném životě, jako je rozbití lahví v obchodě nebo způsobení úrazu v důsledku jízdy na kole. Skrblík všem doporučuje mít toto pojištění sjednané.

4Využívejte cestovní pojištění vydávaná k platebním kartám

Součástí některých platebních karet je cestovní pojištění, které je v některých případech plně dostačující.

5Využijte výhod poskytovaných zdravotní pojišťovnou

Každá zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům výhody – nejčastěji příspěvky na očkování nebo zdravotní pomůcky, vitamínové doplňky apod. Máme pro vás přehled výhod té vaší pojišťovny a v případě potřeby také návod, jak lze zdravotní pojišťovnu změnit.