Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Téma: Změna dodavatele plynu - jak na to?

Skrble
    Datum registrace
    06.02.2013

Změna dodavatele plynu - jak na to?

Ahoj, v televizi dneska říkali, že je nejlepší období pro změnu dodavatele plynu. Protože tam běží výpovědní lhůta a až doběhne a změní se dodavatel, tak již pomalu bude začátek nové topné sezony. Nebo tak něco.

Jak ta změna dodavatele probíhá? Budou mi fyzicky měnit plynoměr, nebo budou "jen chodit faktury od někoho jiného"? Jsou tam ještě nějaký háčky a zádrhele, na které si je třeba dát pozor?

Díky

Administrátor Avatar uživatele Petr N.
    Datum registrace
    21.12.2012
    Čau, plynoměr ti měnit nebudou, zjednodušeně řečeno budou jen "chodit faktury od někoho jiného". Odpovědi na ostatní otázky najdeš ve Skrblíkově návodu, jak změnit dodavatele plynu.

Skrble
    Datum registrace
    06.02.2013
    Díky, tak jsem se do toho pustil! Nakonec to bylo docela jednoduché.

Doporučuji si prověřit sliboavnou garanaci ceny - cenu plynu totiž tvoří regulovaná složka ceny (20 - 30 %) a neregulovaná slžoka (60 - 70 %). Ta garance se samozřejmě vztahuje na tu menší část!!!

Skrble
    Datum registrace
    27.04.2016
    Nejlepší při změně dodavatele plynu a EE je podívat se na nezávislé srovnání cen za spotřebované energie na kalkulátorech na webech TZB-info,ERÚ.Potom se rozhodnout sám.Hlavně jsem se řídil
    při přechodu k jinému dodavateli energií tím ,jestli podepsal kodex obchodníka s Energiemi.K přečtení tam kde jsou ty kalkulátory.

Skrble
    Datum registrace
    16.12.2015
    Při změně dodavatele se vám mění jen to, že budete peníze za teplo posílat někomu jinýmu na účet, distributor a hodiny jsou pro vás neměněný.

Pravidla přispívání