Poštovní účet pro děti od Poštovní spořitelny: Poplatky, výhody a nevýhody, ceník 2022

Lucie Schmidtová
Publikováno 21. března 2021
 • Poštovní účet pro děti od Poštovní spořitelny je určen dětem od narození do 18 let
 • Vedení účtu je zdarma, po 18. narozeninách se změní na standardní  Poštovní účet
 • Rodiče mají nad dětským poštovním účtem plnou kontrolu, dítě získá od 8 let svoji platební kartu a může využít speciální mobilní aplikaci ČSOB Filip

Poštovní účet pro děti od Poštovní spořitelny: Poplatky, výhody a nevýhody, ceník 2022

Dětský účet od Poštovní spořitelny

Více informací o dětském účtu Poštovní spořitelny

  1. Výhody a nevýhody Účtu pro děti od Poštovní spořitelny

   • Vedení Poštovního účtu pro děti zdarma
   • Rodičovský dohled a možnost nastavení limitu pro platby kartou
   • Dětská platební karta Poštovní spořitelny od 8 do 18 let zdarma
   • Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma
   • Pasivní přístup pro děti do mobilní aplikace a internetového bankovnictví Poštovní spořitelny a speciální mobilní aplikace ČSOB Filip
   • Velký počet bankomatů i poboček ČSOB a bankovních či pojišťovacích specialistů na pobočkách České pošty a bezplatné vklady hotovosti skrze vkladomaty ČSOB
   • Poplatek za výběr z cizích bankomatů, pouze 1x měsíčně zdarma u České pošty
   • Zpoplatněné odchozí okamžité platby
  2. Rodičovský dohled nad dětským účtem

   Nad dětským poštovním účtem máte jako rodiče plnou kontrolu. Kolik a za co vaše dítě utrácí vidíte v mobilní aplikaci  nebo internetovém bankovnictví Poštovní spořitelny.

   Dítě získá pasivní přístup do mobilního a internetového bankovnictví Poštovní spořitelny, od 15. roku věku má možnost zadávat také platební příkazy a platit mobilem.

  3. Nastavení limitu pro platby kartou

   Limity pro platby kartou se dají u dětského poštovního účtu jednoduše nastavit – upravíte je na infolince nebo na pobočce. Týdenní limit je do 15 let dítěte automaticky nastaven na 500 Kč, od 15 do 18 let na 2 000 Kč.

   Pokud byl dítěti účet zakládán pouze s rodným listem a bez jeho přítomnosti, pro změnu limitů potřebuje banka dodatečně ověřit jeho totožnost – zajděte s ním proto na jakoukoli pobočku Poštovní spořitelny a přineste také jeho občanský průkaz, nebo pas.

  4. Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma

   Za veškeré tuzemské příchozí i odchozí platby neplatí dítě ani korunu, všechny tyto platby jsou v rámci dětského účtu Poštovní spořitelny zdarma.

  5. Výběry z cizího bankomatu zdarma

   V rámci dětského poštovního účtu je každý výběr z cizího bankomatu v České republice zpoplatněn částkou 40 Kč.

   Hotovost se dá vybírat zdarma pouze na pobočkách České pošty nebo z bankomatů ČSOB (Poštovní spořitelna – člen skupiny ČSOB). Na pobočkách České pošty zdarma zřejmě jen 1x za měsíc.

  6. Platební karta zdarma

   K dětskému poštovnímu účtu získá dítě debetní kartu od jeho 8 let. Vydání a vedení platební karty Poštovní spořitelny je zdarma a dítě ji může vlastnit až do jeho 18 let.

  7. Vedení účtu zdarma

   Založení a vedení dětského účtu od Poštovní spořitelny je zcela zdarma. Za Účet pro děti tedy neplatíte žádné poplatky a neexistují ani skryté podmínky.

   Dětský poštovní účet je určen dětem od 8 do 18 let, jakmile dítě oslaví své 18. narozeniny, účet se změní na standardní Poštovní účet.

  8. Mobilní aplikace

   Dítě i vy jako rodič vidíte v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci ČSOB Smart, kterou Poštovní spořitelna využívá, zůstatek účtu a historii plateb. Od 15. roku věku může dítě zadávat z účtu také platební příkazy nebo platit mobilem.

   Hodnocení aplikace ČSOB Smart k 1. září 2021

   • Google Play: 2,1 z 5
   • App Store: 2,6 z 5

   Poštovní spořitelna využívá díky ČSOB také speciální dětskou mobilní aplikaci ČSOB Filip, která je vhodná pro děti ve věku 10 až 15 let a pomocí ukázkových videí vysvětlí, jak to ve světě financí chodí.

   Hodnocení aplikace ČSOB Filip k 1. září 2021

   • Google Play: 4,7 z 5
   • App Store: 5 z 5
  9. Vklad hotovosti na účet

   Děti mají prostřednictvím vkladomatů nebo poboček ČSOB vklad hotovosti v českých korunách zcela zdarma.

   Seznam bankomatů Poštovní spořitelny v ČR

  10. Dostupnost kamenné pobočky

   V České republice se nachází okolo 220 poboček ČSOB – pobočky této banky Poštovní spořitelna využívá z důvodu členství se skupinou ČSOB. K dispozici jsou vám také bankovní a pojišťovací specialisti na pobočkách České pošty.

   Kamennou pobočku ČSOB nebo bankovního specialistu České pošty využijete pro založení dětského poštovního účtu, pro nějž potřebujete rodný list dítěte a OP bylo-li mu již 15 let.

   Žádost je možné podat i online, nebo po telefonu – v tomto případě je založení účtu dokončeno podepsáním smlouvy zaslané kurýrem.

   Mapa kamenných poboček Poštovní spořitelny v ČR

  11. Okamžité platby

   Poštovní spořitelna umožňuje okamžité domácí platby, příchozí jsou zdarma a za odchozí dáte v internetovém bankovnictví 5 Kč, na přepážce 95 Kč.

   Peněžní prostředky lze z bankovního účtu Poštovní spořitelny odesílat okamžitě a na účtu příjemce se objeví do pár vteřin nehledě na banku a denní dobu.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.