SKRBLOG

5 triků, jak na nákupech šetřit s Kupi.cz

Středa, 01. ledna 2020, Petr Novák

Kupi.czKupi.cz je srovnávač akčních cen, informace o slevách čerpá zejména z letáků obchodníků. Funguje tak na jiném principu než čistě internetová Heuréka.

Dominantou Kupi.cz jsou hypermarkety a supermarkety, drogerie, obchody s nábytkem a elektrem, hobby markety, ale i lékárny, oblečení a obuv. Využití tak najde zejména při každodenních nákupech.

Akce a slevy z akčních letáků na Kupi.cz

1Aktuální letáky na Kupi.cz

Na Kupi naleznete aktuální letáky řetězců Albert, Billa, Kaufland, Lidl, Penny, Tesco a dalších více než 100 obchodů. Vedle supermarketů nechybí prodejny s elektrem, sportovními potřebami, nábytkem nebo letáky drogerií.

Volitelně si lze zapnout upozornění e-mailem na nová vydání zvolených letáků.

Akční letáky jsou na Kupi.cz provázány s profilem konkrétního zboží. Velmi snadno tak lze zjistit, jestli konkurenční obchod nenabízí produkt ještě levněji.

2Akční ceny zboží na jednom místě

Kupi.cz průběžně hlídá akce prakticky na všechno zboží od mléka přes kolíčky na prádlo až po fitness náramky. V podstatě tak nabízí možnost procházet akční zboží nikoliv obchod po obchodě, ale dle příslušné kategorie. Návštěvníkovi se zobrazují pouze akce v obchodech v blízkosti jeho bydliště.

Litr mléka za 8,90 Kč v Globusu je skvělá akce jen za předpokladu, že bydlíte v blízkosti obchodu. Některé akce navíc nemusejí vždy platit ve všech prodejnách řetězce.

Akční zboží lze na Kupi.cz buď vyhledávat, nebo se k němu proklikáte z jednotlivých kategorií. Zobrazovat lze jak konkrétní produkty, tak ucelené kategorie. Funkce přijde vhod, když chcete koupit třeba instantní kávu v akci a nelpíte na konkrétní značce.

Při výpisu kategorie lze používat filtry značky výrobku (Hollandia) a obchodu (Billa). Konkrétní produkty lze ukládat na nákupní seznam, jenž lze vytisknout nebo odeslat na mobilní telefon.

3Hlídání akčních cen vybraného zboží

Pro libovolný výrobek nebo kategorii zboží lze zapnout hlídání ceny. Kdykoliv se položka objeví v letáku, Kupi.cz vás upozorní e-mailem, v mobilní aplikaci nebo notifikací na své stránce.

Funkci se vyplatí využívat u dražšího zboží, které je často v akcích (třeba instantní káva) nebo u potravin kupovaných ve větším množství (například mléko). Osobně mi na Kupi schází možnost zasílání upozornění v případě, kdy cena zboží klesne pod zadanou mez. Kofola v akci za 19,90 Kč mne neosloví, ale pokud ji někdo bude nabízet za méně než 13 Kč, chci o tom vědět.

Na Skrblíkovi na zajímavé zboží v akci upozorňuje Letáková hlídka. Čerstvou desítku zajímavých tipů vám přináší každé úterý.

4Historie akční ceny zboží

Kupi.cz u každého výrobku zobrazuje nejnižší akční, průměrnou akční a běžnou cenu. Zařazení zboží do letáku totiž automaticky neznamená, že je jeho koupě výhodná. Například Penny Market v uplynulém týdnu v akčním letáku propagoval Ramu Classic v 500gramovém balení za 29,90 Kč, přičemž v Kauflandu stál stejný výrobek o pár dní dřív 22,90 Kč.

V grafu na Kupi lze zobrazit historii cen až čtvrt roku zpětně. Snadno tak lze odlišit skutečně výhodnou nabídku od letákové vábničky.

Ceny v grafech jsou uváděny v přepočtu na 100 gramů, 1 litr atd. Kdykoliv budete porovnávat potraviny v akci, sledujte tuto jednotkovou cenu. Margaríny, čokolády nebo instantní kávy se v regálech vyskytují v různých baleních. Ne vždy platí, že větší je levnější. Typicky Nutella bývá jednou výhodnější v menším balení, jindy se vyplatí koupit velkou sklenici.

5Mobilní aplikace Kupi.cz

Mobilní aplikace Kupi.czKupi.cz nabízí mobilní aplikaci pro přístroje se systémem Android a iOS.

Propojení s uživatelským účtem je snadné, z telefonu se jen naskenuje, nebo se do něj opíše kód zobrazený v profilu.

V aplikaci si lze prohlížet letáky, aktuální slevy, hlídané zboží a nákupní seznam. Zajímavou funkcí je možnost zkontrolovat si běžnou cenu produktu a probíhající akce přímo z obchodu. Stačí z aplikace naskenovat jeho čárový kód.

Nově je také možné nahrát si do aplikace vaše Věrnostní karty od různých obchodníků, při nákupu tak ušetříte maximum.

Komentáře